CKZ

Profil na Facebook.com

Dziennik elektroniczny


Bierzemy udział w

Dyplom

Dyplom

Otrzymaliśmy podziękowanie od Ministra Edukacji i Nauki za udział w III edycji akcji:
Razem na Święta.

Pomoc dla Pani Ewy

Podziękowania

Ewaluacja zewnętrzna

Certyfikat ECDL

Nasza szkoła posiada
certyfikat ECDL
uprawniający do przeprowadzania egzaminów na
Europejski Certyfikat
Umiejętności Komputerowych

czytaj więcej

Egzaminy praktyczne

Miło nam poinformować, że nowo powstała pracownia kształcenia zawodowegow branży mechanicznej mieszcząca sie przy ul. Kolejowej 28 otrzymała z dniem 8 lutego 2016 r. upoważnienie do przeprowadzania części praktycznej egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji M.18 Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych. Jest to potwierdzenie wysokich standardów wyposażenia pracowni w najnowocześniejszy sprzęt niezbędny do kształcenia w branży mechanicznej. Pragniemy również przypomnieć, że Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego posiada upoważnienia do organizacji egzaminów z poszczególnych kwalifikacji wchodzącyh w skład zawodów fryzjer, sprzedawca, kucharz.

Informacja dla pracodawców

Zgodnie z rozporządzeniem MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu oraz na podstawie art. 120 ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, 1000, 1290, 1669 i 2245) Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach informuje co następuje:

§ 3. 2. Praktyczna nauka zawodu młodocianych jest organizowana przez pracodawcę, który zawarł z nimi umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego.

czytaj całość ...

Piernikowy zawrót głowy 2022

Piernikowy zawrót głowy w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach.

Dzisiaj od samego rana gościliśmy w murach naszej szkoły dzieci klasy 2 b wraz z wychowawczynią Ewą Kuś ze Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach.
Dzieci własnoręcznie po opieką Anny Glińskiej-Grochal, Elżbiety Mączki oraz Kingi Chmiel wycinały z wcześniej przygotowanego ciasta pierniczki. Po wypieku dekorowały je kolorowym lukrem i innymi ciekawymi dekoracjami. W czasie przerwy odbył się quiz bożonarodzeniowy ze słodkimi nagrodami oraz pokaz burzy śnieżnej przygotowanej przez Angelikę Białek.

Dzieci w ramach podziękowania zaśpiewały kolędy, oraz wręczyły własnoręcznie wykonaną kartkę.
Anna Glińska-Grochal kierownik CKZ

Zdjęcia z odwiedzin można zobaczyć na naszej stronie na Facebook'u

Ogłaszamy zbiórkę dla czworonogów 2022

Szkolenia techniczne firmy Valeo 2022W tym tygodniu, w naszej szkole, uczniowie kształcący się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych rozpoczęli serię szkoleń technicznych przygotowanych przez firmę Valeo.

Dzięki uprzejmości firmy Valeo, światowego producenta części samochodowych, szkolenia odbywają się w formie webcastu, na specjalnej platformie e-learningowej. Szkolenia techniczne prowadzone są przez Trenera techniki motoryzacyjne mgr Waldemara Busz.
W pierwszej serii szkoleń uczniowie poznają budowę, zasadę działania i zagadnienia związane z układami zapłonowymi w pojazdach samochodowych.

Marek Kępa - nauczyciel przedmiotów zawodowych w branży mechanicznej.

Przygotowania do sezonu zimowego 2022Za oknami zima, a więc najwyższy czas na zmianę opon.
W naszym warsztacie mechanicznym przy ul. Kolejowej 28, od rana ruch. Uczniowie pod opieką nauczycieli, zmieniają koła w pojazdach samochodowych. Przypominamy, że producenci opon zalecają stosowanie opon zimowych, gdy temperatura spada poniżej 7°C!

Wszystkim którzy jeszcze nie zmienili opon przypominamy, że można wykonać to w naszym warsztacie, po wcześniejszym umówieniu się na dany termin pod numerem +48604965595.

Fotorelacja na FB: Link

Nauczyciel przedmiotów zawodowych: Marek Kępa

Zapobieganie przemocy rówieśniczej 2022

W dniach od 16 do 18 listopada 2022 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach odbyły się dla wszystkich uczniów klas 1 zajęcia dotyczące przemocy rówieśniczej. Zajęcia zostały przeprowadzone przez Panią psycholog Magdalenę Barankiewicz - Patko. Młodzieży zostały przedstawione informacje na temat zjawiska przemocy rówieśniczej w świecie realnym i cyberprzestrzeni. Młodzi ludzie dowiedzieli się jak reagować na przemoc oraz zapoznali się z możliwością pomocy z której mogą skorzystać. Zajęcia prowadzone były w formie wykładu oraz dyskusji sterowanej.
Link do Fotorelacji: Link

Koordynator zajęć: Aleksandra Fraś

"Narkotyki - nie wchodź bo nie warto" 2022

17.11.2022 r. odbyły się zajęcia profilaktyczne dla klas III uczniów Naszej szkoły : "Narkotyki - nie wchodź bo nie warto"
Zajęcia poprowadził znany już z wcześniejszych prelekcji Pan Robert Bretner, który z naszą szkołą współpracuje już od kilku lat.
Zajęcia odbyły się w Laboratorium Aktywności Społecznej w Niepołomicach przy ul. Bocheńskiej 26.
Serdecznie dziękujemy.
Wygenerowano w sekund: 0.04
15,829,228 unikalne wizyty