CKZ

Profil na Facebook.com

Dziennik elektroniczny


Bierzemy udział w

Dyplom

Dyplom

Otrzymaliśmy podziękowanie od Ministra Edukacji i Nauki za udział w III edycji akcji:
Razem na Święta.

Pomoc dla Pani Ewy

Podziękowania

Ewaluacja zewnętrzna

Certyfikat ECDL

Nasza szkoła posiada
certyfikat ECDL
uprawniający do przeprowadzania egzaminów na
Europejski Certyfikat
Umiejętności Komputerowych

czytaj więcej

Egzaminy praktyczne

Miło nam poinformować, że nowo powstała pracownia kształcenia zawodowegow branży mechanicznej mieszcząca sie przy ul. Kolejowej 28 otrzymała z dniem 8 lutego 2016 r. upoważnienie do przeprowadzania części praktycznej egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji M.18 Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych. Jest to potwierdzenie wysokich standardów wyposażenia pracowni w najnowocześniejszy sprzęt niezbędny do kształcenia w branży mechanicznej. Pragniemy również przypomnieć, że Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego posiada upoważnienia do organizacji egzaminów z poszczególnych kwalifikacji wchodzącyh w skład zawodów fryzjer, sprzedawca, kucharz.

Informacja dla pracodawców

Zgodnie z rozporządzeniem MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu oraz na podstawie art. 120 ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, 1000, 1290, 1669 i 2245) Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach informuje co następuje:

§ 3. 2. Praktyczna nauka zawodu młodocianych jest organizowana przez pracodawcę, który zawarł z nimi umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego.

czytaj całość ...

Festiwal Zawodów 2024

FESTIWAL ZAWODÓW 2024 za Nami …
Przez dwa dni w EXPO Kraków prezentowaliśmy ofertę Naszego Centrum. Uczennice klasy 2D oczarowały odwiedzających targi wykonaniem fantazyjnych fryzur. Warkoczyki, kolorowe włosy przyciągnęły na Nasze stanowisko tłumy …
Długa kolejka niezmiennie ustawiała się, aby oddać swoje włosy w ręce naszych zdolnych uczennic, które zapoznawały młodzież ze specyfiką swojego zawodu.
W przedstawieniu zawodu fryzjer pomagały Nam również właścicielki salonu Bellivia Studio Fryzjerskie (Izabela Wałek absolwentka Naszej szkoły oraz Oliwia Kluska) – opowiadały młodzieży jak wygląda praca fryzjera na co dzień, dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Dziękujemy za wspaniale spędzone dwa dni !

Podziękowania za przygotowanie stoiska: Magdalena Fiema, Kinga Chmiel, Dominika Rajczyk !
Brawa dla uczennic z klasy 2D za wytrwałość i wspaniałą pracę 😊

Dziękujemy również salonowi Bellivia za to że zarażałyście swoją pasją młodzież uczestniczącą w targach! 😊

Fotorelacja z Festiwalu Zawodów 2024 na naszej stronie na Facebook'u. Zapraszamy.

Powiatowe Zawody Pierwszej Pomocy 2024

W dniu 25 kwietnia 2024r uczniowie w składzie:
Zofia Kruczyńska
Oliwia Główka
Jakub Paliś
Igor Rajczyk
Mikołaj Piepiora
reprezentowali naszą szkołę w Powiatowych Zawodach Pierwszej Pomocy, które odbyły się w Solnym Mieście Wieliczka. Nasza drużyna zmierzyła się z rywalami w trzech konkurencjach: test wiedzy dotyczącej pierwszej pomocy, wykonanie resuscytacji krążeniowo - oddechowej na fantomie, zabezpieczenie miejsca zdarzenia i udzielenie pomocy ofiarom bójki. Po ciężkiej i wyrównanej walce nasza drużyna zajęła 2 miejsce w powiecie oraz okazała się najlepszą szkołą gminy Niepołomice oraz otrzymała również Puchar Burmistrza Niepołomic Miasta i Gminy Niepołomice.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🏆

Fotorelacja z wydarzenia na naszej stronie Facebook. Zapraszamy.

Hanna Serwin - nauczyciel Edukacji dla bezpieczeństwa

Warsztaty online 2024

25 kwietnia uczniowie klasy 1d w ramach lekcji historii, wzięli udział w warsztatach online zorganizowanych przez Polin - Muzeum Historii Żydów Polskich.
Temat spotkania to :"Jak pięknie się różnić?". Uczniowie rozważali aspekty tj. Co nas różni, a co nas łączy? Czy potrafimy zaakceptować to, że ktoś jest inny niż my, wyznaje inną religię, ma inne zwyczaje, pochodzenie, wygląd? Poznali realia życia młodych Żydów mieszkających w Polsce. Zastanawiali się, co każdy z nas może zrobić z krzywdzącymi stereotypami i dyskryminacją.

Klaudia Sadowska - nauczyciel historii

Dzień Otwarty 2024


18 kwiecień 2024 r. to uroczysty Dzień Otwarty naszej szkoły. Uczniowie klas 8 z okolicznych szkół podstawowych zwiedzali naszą szkołę.

Dowożeni odpowiednio zorganizowanym transportem rozpoczynali od budynku przy ul. Kolejowej 28, gdzie znajdują się pracownie do kształcenia zawodowego w branży mechanicznej. Uczniowie zwiedzili Stację Kontroli Pojazdów, pracownię diagnostyczną, stanowisko do wyważania kół oraz pozostałe pracownie, w których mogli uczestniczyć w lekcjach otwartych. Z bliska doświadczyli jak wygląda praca operatora wózka widłowego oraz jak wygląda ich szkolenie.

W drugim budynku przy ul. 3 Maja 2, uczniowie zwiedzali pracownie kształcenia zawodowego w zawodach: sprzedawca, fryzjer, kucharz i cukiernik. Niespodzianką była niezapowiedziana kiełbaska przed wejściem do budynku szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego dnia. Uśmiechy naszych gości ze szkół podstawowych i wspaniała atmosfera, którą widać na załączonych zdjęciach są dla nas największą nagrodą za włożony wysiłek.
Dziękujemy !

Podsumowanie Dnia Otwartego 2024 w naszej fotorelacji na Facebooku

Budowa elektrycznego pojazdu 2024

W naszej pracowni przy ul. Kolejowej trwają prace nad projektem pojazdu elektrycznego na bazie gokarta.

Jako jedna z 15 szkół z całej Polski, mamy przyjemność brać udział w programie grantowym AKCELERATOR PRO Fundacja Intercars oraz fundacji Szkoła z klasą.

Projekt jest autorskim pomysłem edukacyjnym nauczyciela naszej szkoły Marka Kępy. Został on pozytywnie oceniony przez komisję programu, dzięki czemu uzyskaliśmy na niego grant finansowy.
Projekt wychodzi poza schematy nauczania i odpowiada na potrzeby uczniów, jednocześnie aktywizuje ich zaangażowanie i samodzielność w temacie projektu pojazdu ekologicznego i kartingu. Nauczyciel w ramach programu wziął również udział w szkoleniu metodycznym z zakresu metody projektu edukacyjnego.
Zapraszamy do śledzenia naszego projektu! Już niedługo pokażemy więcej efektów naszej pracy. W projekcie biorą udział uczniowie z klas 1, 2 i 3 uczący się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych.

Zawody Małopolskiej Międzyszkolnej Ligi Kartingowej.

Po raz kolejny nasza szkoła została organizatorem zawodów Małopolskiej Międzyszkolnej Ligi Kartingowej.

Zawody te mają na celu promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród młodzieży, poprzez ściganie się na bezpiecznych torach a nie na drogach publicznych. Patronat nad zawodami objęła Małopolska Policja, Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Centrum Inicjatyw Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W trakcie zawodów uczestnicy wzięli udział w prelekcji przygotowanej przez Panią nadkomisarz Joannę Biel-Radwańską z Małopolskiej Policji. W trakcie zawodów uczniowie wzięli również udział w prezentacji Garage Gurus, partnera zawodów, który zaprezentował swój pojazd szkoleniowy.

W zawodach wzięli udział uczniowie z 6 małopolskich szkół.
W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyli:
1 miejsce Mateusz Bartosik CKZ Kraków
2 miejsce Karol Czepiel CKZ Kraków
3 miejsce Braian Karleto ZSM nr2 w Krakowie
W klasyfikacji drużynowej:
1. Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Krakowie
2. Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 w Krakowie
3. Zstio Limanowa
4. Sądecka Samochodówka
5. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach
6. Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej

Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczyciela Marek Kępa zajęła 5 miejsce a najlepsze czasy osiągał Filip Kamecki.
Zwycięzcom i uczestnikom GRATULUJEMY !!

Pozostałe zdjęcia w naszej fotorelacji na facebooku.
Wygenerowano w sekund: 0.04
16,879,654 unikalne wizyty