CKZ

Profil na Facebook.com

Dziennik elektroniczny


Bierzemy udział w

Dyplom

Dyplom

Otrzymaliśmy podziękowanie od Ministra Edukacji i Nauki za udział w III edycji akcji:
Razem na Święta.

Pomoc dla Pani Ewy

Podziękowania

Ewaluacja zewnętrzna

Certyfikat ECDL

Nasza szkoła posiada
certyfikat ECDL
uprawniający do przeprowadzania egzaminów na
Europejski Certyfikat
Umiejętności Komputerowych

czytaj więcej

Egzaminy praktyczne

Miło nam poinformować, że nowo powstała pracownia kształcenia zawodowegow branży mechanicznej mieszcząca sie przy ul. Kolejowej 28 otrzymała z dniem 8 lutego 2016 r. upoważnienie do przeprowadzania części praktycznej egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji M.18 Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych. Jest to potwierdzenie wysokich standardów wyposażenia pracowni w najnowocześniejszy sprzęt niezbędny do kształcenia w branży mechanicznej. Pragniemy również przypomnieć, że Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego posiada upoważnienia do organizacji egzaminów z poszczególnych kwalifikacji wchodzącyh w skład zawodów fryzjer, sprzedawca, kucharz.

Informacja dla pracodawców

Zgodnie z rozporządzeniem MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu oraz na podstawie art. 120 ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, 1000, 1290, 1669 i 2245) Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach informuje co następuje:

§ 3. 2. Praktyczna nauka zawodu młodocianych jest organizowana przez pracodawcę, który zawarł z nimi umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego.

czytaj całość ...

Zawody Małopolskiej Międzyszkolnej Ligi Kartingowej.

Po raz kolejny nasza szkoła została organizatorem zawodów Małopolskiej Międzyszkolnej Ligi Kartingowej.

Zawody te mają na celu promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród młodzieży, poprzez ściganie się na bezpiecznych torach a nie na drogach publicznych. Patronat nad zawodami objęła Małopolska Policja, Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Centrum Inicjatyw Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W trakcie zawodów uczestnicy wzięli udział w prelekcji przygotowanej przez Panią nadkomisarz Joannę Biel-Radwańską z Małopolskiej Policji. W trakcie zawodów uczniowie wzięli również udział w prezentacji Garage Gurus, partnera zawodów, który zaprezentował swój pojazd szkoleniowy.

W zawodach wzięli udział uczniowie z 6 małopolskich szkół.
W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyli:
1 miejsce Mateusz Bartosik CKZ Kraków
2 miejsce Karol Czepiel CKZ Kraków
3 miejsce Braian Karleto ZSM nr2 w Krakowie
W klasyfikacji drużynowej:
1. Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Krakowie
2. Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 w Krakowie
3. Zstio Limanowa
4. Sądecka Samochodówka
5. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach
6. Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej

Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczyciela Marek Kępa zajęła 5 miejsce a najlepsze czasy osiągał Filip Kamecki.
Zwycięzcom i uczestnikom GRATULUJEMY !!

Pozostałe zdjęcia w naszej fotorelacji na facebooku.

Targi edukacyjne Węgrzce Wielkie 20245 kwietnia w Szkole Podstawowej w Węgrzcach Wielkich przedstawiliśmy przyszłym kandydatom naszą ofertę edukacyjną. Dziękujemy za zaproszenie, a ośmioklasistów zapraszamy do zapoznania się z kierunkami kształcenia w naszej szkole w poniższym linku:
Kryteria przyjęć dla kandydatów na kolejny rok szkolny 2024/2025

Krótką fotorelację można obejrzeć na naszym profiluFacebook

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

26 marca w naszej szkole odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 pod hasłem: „Działajmy razem”. Konkurs pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice przeprowadzony został dla wszystkich chętnych uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

W tym roku jesteśmy jedną z 4076 szkół w Polsce, które brały udział w tegorocznej edycji DBI 2024. Dzień Bezpiecznego Internetu to przypomnienie zasad bezpiecznego korzystania z globalnej sieci w dobie wielu oszustw związanych z wyłudzaniem danych i środków finansowych.

Przed przystąpieniem do rozwiązania testu w formie elektronicznej dotyczącego zagadnień bezpieczeństwa w sieci oraz zasad etykiety, uczniowie wzięli udział w multimedialnej lekcji dotyczącej zachowań młodzieży w sieci, budowania swojego wizerunku, sposobów radzenia sobie z wyłudzeniem danych osobowych i środków finansowych oraz rozważnego dokumentowania naszego życia w portalach społecznościowych.

Podczas rozwiązywania testu uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością terminologii, ale również znajomością zapobiegania i radzenia sobie z zagrożeniami czyhającymi w globalnej sieci.

Wyniki konkursu:
I miejsce Jakub Koza (2d),
II miejsce Sandra Żywczak (1a),
III miejsce Emilia Stawarczyk (1a),

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy oraz zapraszamy do udziału w kolejnym DBI 2025 !

Zapraszamy na Dzień Otwarty 2024

Podziękowania od Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci 2023

Darowizna firmy Celkar Logistics sp. z.o.o 2023

24 listopada w budynku warsztatów mechanicznych przy ul. Kolejowej doszło do podpisania umowy darowizny od firmy Celkar Logistics sp. z.o.o., którą reprezentował Pan Michał Holecki. Na spotkaniu obecny był Wiceburmistrz Miasta i Gminy Niepołomice Pan Michał Hebda oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Pan Wiesław Bobowski.

Na potrzeby edukacyjne kształcenia uczniów w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych został przekazany podnośnik nożycowy mobilny o udźwigu 4 ton Normet, zestaw 5 szczypiec do rur Cobra, zwijarka przewodu sprężonego powietrza Hazet oraz zestaw kluczy dynamometrycznych Jonnesway.

Podarowane wyposażenie pomogło nam udoskonalić i zmodernizować warsztat pracy oraz stworzyć kolejne stanowisko do kształcenia praktycznego uczniów w zawodach branży mechanicznej.

Dziękujemy bardzo firmie Celkar Logistics sp. z.o.o.

Więcej zdjęć na naszej oficjalnej stronie na FB
Wygenerowano w sekund: 0.04
17,032,388 unikalne wizyty