CKZ

Profil na Facebook.com

Dziennik elektroniczny


Bierzemy udział w

Dyplom

Dyplom

Otrzymaliśmy podziękowanie od Ministra Edukacji i Nauki za udział w III edycji akcji:
Razem na Święta.

Pomoc dla Pani Ewy

Podziękowania

Ewaluacja zewnętrzna

Certyfikat ECDL

Nasza szkoła posiada
certyfikat ECDL
uprawniający do przeprowadzania egzaminów na
Europejski Certyfikat
Umiejętności Komputerowych

czytaj więcej

Egzaminy praktyczne

Miło nam poinformować, że nowo powstała pracownia kształcenia zawodowegow branży mechanicznej mieszcząca sie przy ul. Kolejowej 28 otrzymała z dniem 8 lutego 2016 r. upoważnienie do przeprowadzania części praktycznej egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji M.18 Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych. Jest to potwierdzenie wysokich standardów wyposażenia pracowni w najnowocześniejszy sprzęt niezbędny do kształcenia w branży mechanicznej. Pragniemy również przypomnieć, że Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego posiada upoważnienia do organizacji egzaminów z poszczególnych kwalifikacji wchodzącyh w skład zawodów fryzjer, sprzedawca, kucharz.

Informacja dla pracodawców

Zgodnie z rozporządzeniem MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu oraz na podstawie art. 120 ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, 1000, 1290, 1669 i 2245) Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach informuje co następuje:

§ 3. 2. Praktyczna nauka zawodu młodocianych jest organizowana przez pracodawcę, który zawarł z nimi umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego.

czytaj całość ...

Konkurs Dzień Bezpiecznego Internetu 2023


28 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 pod tegorocznym hasłem: „Działajmy razem”. Konkurs pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice przeprowadzony został dla wszystkich chętnych uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku, a od 2005 roku również w naszym kraju. Jego głównym organizatorem jest Polskie Centrum Programu Safer Internet.
W tym roku jesteśmy jedną z 4360 szkół, które brały udział w tegorocznej edycji DBI 2023. Dzień Bezpiecznego Internetu to wspólny cel, którym jest ciągłe uświadamianie jakim wspaniałym wynalazkiem jest Internet. Służy jako narzędzie rozrywki, samorozwoju i komunikacji między człowiekiem niezależnie od odległości, ale może być również niebezpieczny doprowadzając do tragedii rodzinnych oraz przestępstw.

Przed przystąpieniem do rozwiązania testu w formie elektronicznej dotyczącego zagadnień bezpieczeństwa w sieci oraz zasad netykiety uczniowie wzięli udział w multimedialnej prelekcji dotyczącej stalkingu – czyli uporczywego nękania drugiej osoby naruszając jej prywatność, hejtu oraz sposobów obrony i reakcji przed agresją cyfrową. W najnowszych publikacjach znajdujemy informacje, iż wraz z przenoszeniem dużej części naszej społecznej aktywności do sieci, tworzymy wielką bazę danych, która przez lata buduje nasz wizerunek i będzie wpływać na to, jak dziś i za parę lat będą nas postrzegać inni. O tym, jak ważne jest dbanie o własny wizerunek w sieci, świadczy ilość powstałych nowych serwisów, które oferują usługi w zakresie oczyszczania internetowej reputacji. Jak będzie wyglądała przyszłość skoro od kilku lat stało się modne wrzucanie do sieci zdjęć z badań USG przed narodzinami? Okazuje się, że w niektórych przypadkach w Internecie istniejemy wcześniej niż się urodziliśmy.

Podczas rozwiązywania testu uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością terminologii, ale również znajomością zapobiegania i radzenia sobie z zagrożeniami czyhającymi w globalnej sieci.

Wyniki konkursu:
I miejsce Stanisław Nosal (1a),
II miejsce Aleksandra Kot (1d),
III miejsce Patryk Jagielski (1a),
IV miejsce Rafał Zawadzki (1b).

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy oraz zapraszamy do udziału w kolejnym DBI 2024 również w lutym.

Współpraca z firmą Dematec Polska sp. z o.o. 202325 stycznia 2023 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach
nastąpiło uroczyste przekazanie sprzętu w postaci urządzenia rozruchowego i odkurzacza przemysłowego oraz latarek czołowych przez firmę Dematec Polska sp. z o.o. z siedzibą w Niepołomicach dla potrzeb pracowni mechanicznej oraz stacji kontroli pojazdów przy CKZiU w Niepołomicach.
Przekazane urządzenia usprawnią działanie pracowni oraz stacji diagnostycznej oraz będą mieć pozytywny wpływ na utrzymanie bezpiecznych warunków pracy.

Zapraszamy do polubienia nas na FB i fotorelacji z przekazania sprzętu.

Mariusz Trzaska - diagnosta CKZiU

Informacja o egzaminie zawodowym - sesja styczeń 2023


Egzamin zawodowy styczeń 2023


Przypominamy, że egzamin zawodowy (część pisemna) w CKZiU w Niepołomicach odbędzie się według następującego harmonogramu:
11.01.2023 godzina 14.30 (środa)
- Elektryk (ELE.02)
- Sprzedawca (HAN.01)
- Mechanik Pojazdów Samochodowych (MOT.05)
- Elektromechanik Pojazdów Samochodowych (MOT.02)

Egzamin praktyczny według odrębnego harmonogramu w dniach od 9 do 14.01.2023
Na egzamin należy zgłosić się wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość, który zawiera zdjęcie nie później niż na 30 min. przed jego rozpoczęciem oraz mieć długopis (pióro) z czarnym tuszem (atramentem). Można również posiadać kalkulator prosty.

W razie pytań proszę o kontakt z sekretariatem szkoły tel. (12)2810021
Kalkulator prosty to kalkulator, który umożliwia wykonywanie tylko dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, ewentualnie obliczanie procentów lub pierwiastków kwadratowych z liczb.

Przesyłka od Firmy Valeo Service Polska 2022


Tuż przed świętami, do naszej pracowni trafiła przesyłka od Firmy Valeo Service Polska.

Znalazły się w niej podzespoły oraz zestawy edukacyjne do nauki w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych, między innymi kompletne sprzęgła, alternatory, rozruszniki, chłodnice, klocki hamulcowe, przełączniki itp. Otrzymane materiały będą służyły jako modele w pracowniach, dzięki czemu uczniowie będą mogli poznawać budowę tych elementów nie tylko z książek. Dodatkowo dla uczniów zostały dostarczone materiały w postaci zeszytów edukacyjnych opisujących budowę i zasadę działania poszczególnych części.

Dziękujemy firmie Valeo za pomoce naukowe i wsparcie przyszłych mechaników oraz dobry przykład społecznej odpowiedzialności w biznesie.

Więcej zdjęć na naszej stronie na FB

Marek Kępa nauczyciel przedmiotów zawodowych

Zajęcia profilaktyczne "Bądź" 2022W dniu 14 grudnia 2022 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładzie motywacyjnym połączonym z koncertem pt. "Bądź" na Zamku Królewskim w Niepołomicach.

Koncert i spotkanie poprowadził Pan Jarosław Wajk - wokalista zespołu Oddział Zamknięty". Wraz z zespołem w ramach programu profilaktycznego szkoły zaprezentował przygotowany program, mający na celu uświadomić młodemu pokoleniu czym są uzależnienia i jak zmieniają nasze życie.

Małopolska Międzyszkolna Liga Kartingowa 2022

W dniu 13 grudnia na zaproszenie Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Krakowie, delegacja uczniów kształcących się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych wzięła udział w zawodach kartingowych w ramach Małopolskiej Międzyszkolnej Ligi Kartingowej- Edycja 3.

W zawodach wystartowało 20 uczestników, uczących się w małopolskich szkołach mechanicznych: Centrum Kształcenia Zawodowego w Krakowie, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej, Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, oraz CKZiU w Niepołomicach. Zawodnicy startowali w grupach mieszanych, po 1 uczniu z każdej szkoły. Profesjonalnie przygotowany tor "Racing Kart - tor gokartowy w Sulechowie", zapewnia dokładny pomiar czasów przejazdu każdego z zawodników.
Zawody wygrali uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego w Krakowie, a uczniowie naszej szkoły zajęli 4 miejsce w klasyfikacji szkół.
Najlepszymi z naszej szkoły okazał się Karol Trzepla i Filip Kamecki, którzy z okrążenia na okrążenie "wykręcali coraz lepsze czasy", i walczyli o ułamki sekund.
Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę.
Zawody miały również na celu naukę bezpiecznego zachowania na drogach przyszłych kierowców oraz rywalizacji fair play. Na zawodach byli obecni policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, którzy w trakcie przerw przeprowadzili pogadanki z zawodnikami na temat zagrożeń i bezpieczeństwa na drogach.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Dziękujemy za zaproszenie od Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Krakowie.
Jeśli wszystko się uda nasza szkoła dołączyła do Ligi Kartingowej i będzie brać udział we wszystkich kolejnych eliminacjach...

Fotorelacja na naszej stronie na facebook'u
Nauczyciele przedmiotów zawodowych Marek Kępa i Rafał Uchacz
Wygenerowano w sekund: 0.05
15,829,230 unikalne wizyty