CKZ

Profil na Facebook.com

Dziennik elektroniczny


Bierzemy udział w

Dyplom

Dyplom

Otrzymaliśmy podziękowanie od Ministra Edukacji i Nauki za udział w III edycji akcji:
Razem na Święta.

Pomoc dla Pani Ewy

Podziękowania

Ewaluacja zewnętrzna

Certyfikat ECDL

Nasza szkoła posiada
certyfikat ECDL
uprawniający do przeprowadzania egzaminów na
Europejski Certyfikat
Umiejętności Komputerowych

czytaj więcej

Egzaminy praktyczne

Miło nam poinformować, że nowo powstała pracownia kształcenia zawodowegow branży mechanicznej mieszcząca sie przy ul. Kolejowej 28 otrzymała z dniem 8 lutego 2016 r. upoważnienie do przeprowadzania części praktycznej egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji M.18 Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych. Jest to potwierdzenie wysokich standardów wyposażenia pracowni w najnowocześniejszy sprzęt niezbędny do kształcenia w branży mechanicznej. Pragniemy również przypomnieć, że Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego posiada upoważnienia do organizacji egzaminów z poszczególnych kwalifikacji wchodzącyh w skład zawodów fryzjer, sprzedawca, kucharz.

Informacja dla pracodawców

Zgodnie z rozporządzeniem MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu oraz na podstawie art. 120 ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, 1000, 1290, 1669 i 2245) Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach informuje co następuje:

§ 3. 2. Praktyczna nauka zawodu młodocianych jest organizowana przez pracodawcę, który zawarł z nimi umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego.

czytaj całość ...

Podziękowania od Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci 2023

Darowizna firmy Celkar Logistics sp. z.o.o 2023

24 listopada w budynku warsztatów mechanicznych przy ul. Kolejowej doszło do podpisania umowy darowizny od firmy Celkar Logistics sp. z.o.o., którą reprezentował Pan Michał Holecki. Na spotkaniu obecny był Wiceburmistrz Miasta i Gminy Niepołomice Pan Michał Hebda oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Pan Wiesław Bobowski.

Na potrzeby edukacyjne kształcenia uczniów w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych został przekazany podnośnik nożycowy mobilny o udźwigu 4 ton Normet, zestaw 5 szczypiec do rur Cobra, zwijarka przewodu sprężonego powietrza Hazet oraz zestaw kluczy dynamometrycznych Jonnesway.

Podarowane wyposażenie pomogło nam udoskonalić i zmodernizować warsztat pracy oraz stworzyć kolejne stanowisko do kształcenia praktycznego uczniów w zawodach branży mechanicznej.

Dziękujemy bardzo firmie Celkar Logistics sp. z.o.o.

Więcej zdjęć na naszej oficjalnej stronie na FB

Pomagamy czworonogom w tym trudnym okresieOdwiedziliśmy Schronisko dla zwierząt w Łętkowicach-Kolonia. Zawieźliśmy specjalistyczną karmę i smakołyki dla czworonogów.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich miłośników zwierząt do wsparcia mieszkańców Łętkowickiego przytuliska poprzez wpłatę 1 zł. w konkursie na dotację liczy się liczba wpłat więc prosimy TYLKO o 1 zł.
Link poniżej:
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/dlaletkowickichbezdomniakow

Zachęcamy do korzystania z aplikacji Animal Helper która działa jak 112 dla zwierząt. Ma na celu ratowanie zdrowia zwierząt. Aplikacja obejmie swoim zasięgiem cały kraj. Zgłoszenia przyjmowane są w województwie pomorskim. Jeśli dużo osób pobierze aplikacje będzie szansa przyjmowania zgłoszeń w kolejnych województwach.
Link poniżej:
https://www.animalhelper.pl/

Dziękujemy wszystkim wyczulonym na krzywdę zwierząt.

Sportowe wyniki uczniów CKZiU 2023


Przedstawiamy listopadowe zmagania sportowe naszych uczniów w ramach Licealiady pod opieką Pana Andrzeja Targosza.

9 listopada odbył się Powiatowy Drużynowy Turniej w Badbingtonie, gdzie nasze składy zdobyły miejsce IV.
Skład dziewczęta: Zuzanna Pomykała klasa II d, Emilia Stawarczyk I a, Martyna Tekiela I a
Skład chłopcy: Bartłomiej Ulanecki III b, Jakub Guzik I c, Bartłomiej Waśniowski I a

16 listopada odbył się Powiatowy Drużynowy Turniej w Szachach i zdobyliśmy miejsce VI.
Skład: Szymon Augustynek I c, Rafał Oczkowicz I c, Sebastian Kapusta III b, Mikołaj Kosturek III b, Emilia Stawarczyk I a.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Rozmowa Marka Kępy w Polskim Radiu


Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z naszym nauczycielem Markiem Kępa w Polskim Radiu.
W programie słowno-muzycznym radiowej Jedynki w ramach materiału "Jedynka na drodze" w nocy z piątku na sobotę została przeprowadzona rozmowa, na której poruszono ostatni pilotażowy program edukacyjny w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa dla uczniów naszej szkoły oraz zaproszonych klas Zespołu Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach.

Nagranie audio można wysłuchać pod linkiem: Jedynka na drodze

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych 2023

17 listopada 2023 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w pilotażowym programie edukacyjnym zorganizowanym po raz pierwszy w Polsce przez przedstawicieli Małopolskiej Wojewódzkiej Rady BRD (www.brd.malopolska.pl) Panią Katarzynę Dobrzańską-Junco, prezesa stowarzyszenia Policji z Hiszpanii, p. Rafaela Ruiz Estepa (https://policiaeducador.com) fundacja AIPSEV , Panią Nadkomisarz Joannę Biel – Radwańską z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie oraz nauczyciela Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach Marka Kępa.

Był to interaktywny program prewencyjny z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego dla młodzieży. W pierwszej części uczestnicy wysłuchali pogadanki przeplatanej filmami edukacyjnymi na temat zagrożeń, zasad i sposobów poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. O tych zagadnieniach mówili Pani Katarzyna Dobrzańska-Junco, Pani Joanna Biel-Radwańska oraz Marek Kępa nauczyciel CKZiU.


W drugiej części wszyscy zgromadzeni uczniowie brali aktywnie udział i zostali podzieleni na trzy grupy: uczestników ruchu, poszkodowanych w wypadkach i ofiary. Dzięki temu zadaniu, uczniowie mogli wczuć się w tę rolę, doświadczając chociaż przez chwilę tego co czują osoby poszkodowane w wypadkach drogowych.

Całość wydarzenia odbyła się w ramach oficjalnych państwowych obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych
https://facebook.com/events/s/swiatowy-dzien-pamieci-ofiar-w/1194419981941317/

Dziękujemy organizatorom za przygotowanie tak emocjonalnego i trafiającego do młodych programu.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna na oficjalnej stronie FB
Wygenerowano w sekund: 0.04
16,310,525 unikalne wizyty