CKZ

Profil na Facebook.com

Dziennik elektroniczny


Bierzemy udział w

Dyplom

Dyplom

Otrzymaliśmy podziękowanie od Ministra Edukacji i Nauki za udział w III edycji akcji:
Razem na Święta.

Pomoc dla Pani Ewy

Podziękowania

Ewaluacja zewnętrzna

Certyfikat ECDL

Nasza szkoła posiada
certyfikat ECDL
uprawniający do przeprowadzania egzaminów na
Europejski Certyfikat
Umiejętności Komputerowych

czytaj więcej

Egzaminy praktyczne

Miło nam poinformować, że nowo powstała pracownia kształcenia zawodowegow branży mechanicznej mieszcząca sie przy ul. Kolejowej 28 otrzymała z dniem 8 lutego 2016 r. upoważnienie do przeprowadzania części praktycznej egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji M.18 Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych. Jest to potwierdzenie wysokich standardów wyposażenia pracowni w najnowocześniejszy sprzęt niezbędny do kształcenia w branży mechanicznej. Pragniemy również przypomnieć, że Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego posiada upoważnienia do organizacji egzaminów z poszczególnych kwalifikacji wchodzącyh w skład zawodów fryzjer, sprzedawca, kucharz.

Informacja dla pracodawców

Zgodnie z rozporządzeniem MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu oraz na podstawie art. 120 ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, 1000, 1290, 1669 i 2245) Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach informuje co następuje:

§ 3. 2. Praktyczna nauka zawodu młodocianych jest organizowana przez pracodawcę, który zawarł z nimi umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego.

czytaj całość ...

Zakończenie roku szkolnego w LO dla Dorosłych 2022


29 kwietnia o 15.30 słuchacze z Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych zakończyli ostatni już semestr otrzymując świadectwa. Gratulujemy słuchaczom wyróżniającym się w nauce, a wszystkim życzymy sukcesów na egzaminie maturalnym już niebawem.

Akcja "Posprzątaj z nami Małopolskę" 2022

29 kwietnia uczniowie wzięli udział w akcji "Posprzątaj z nami Małopolskę" promowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego wspólnie z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

15 tysięcy kroków przez Puszczę Niepołomicką i niewiele znalezionych śmieci w porównaniu z poprzednimi latami świadczy o coraz większej świadomości ekologicznej ludzi korzystających z walorów przyrody naszego lasu.
Dziękujemy Maksowi i Kacprowi za wielkie zaangażowanie w akcję.

Festiwal Zawodów 2022

W dniach 26-27.04.2022 r. nasza szkoła reprezentuje ofertę kształcenia na Targach Edukacyjnych – Festiwal Zawodów w Krakowie, na których ogromna liczba szkół dociera ze swoją ofertą do licznej grupy przyszłych absolwentów szkół podstawowych szukających nowych kierunków kształcenia. Przez dwa dni młodzież wraz z opiekunami reprezentowała naszą szkołę w branży mechanicznej.

Konkurs na najlepszego ucznia w zawodzie cukiernik 2022

W dniu 21.04.2022 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach odbył się Konkurs na najlepszego ucznia w zawodzie cukiernik. Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji turnieju był „SMAK LATA”. Rywalizowały 4 uczennice klasy 3 w zawodzie cukiernik.
Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej, w której uczennice zmagały się z pytaniami testowymi oraz częścią praktyczną trwającą 5 h podczas, której przygotowywały wyśmienite torty. Uczestników oceniano m.in. za koncepcję, technologię, stopień trudności wykonania, organizację pracy i BHP, oraz ekonomiczne wykorzystanie produktów.
Konkurs wygrała Weronika Lupa, która przygotowała tort z chrupką orzechową oraz frużeliną z owoców leśnych. Drugie miejsce zajęła Weronika Kurzeja, która przygotowała tort leśny mech. Trzecie miejsce zajęły Małgorzata Maj z tortem malinowo - brzoskwiniowym oraz Sylwia Budyś z tortem śmietanowo - owocowym. Wszystkie uczestniczki przygotowały również monoporcje w różnych smakach.
Konkurs pokazał wysoką formę młodych cukierniczek, które z pasją rozwijają swoje zainteresowania, nie boją się wyzwań, pogłębiają wiedzę i zdobywają nowe doświadczenia.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

Anna Glińska-Grochal
Elżbieta Mączka

Dzień Otwarty 2022 - podsumowanie

Dzień Otwarty to najlepsza okazja do obejrzenia naszej szkoły od „kuchni” dosłownie i w przenośni.

21 kwietnia ósmoklasiści z okolicznych szkół zwiedzili pracownie zawodowe naszej szkoły rozpoczynając od fryzjerskiej, w której odbywało się szkolenie dotyczące najnowszych trendów stylizacji fryzur na 2022 rok. Z pracowni gastronomicznych unosił się po całej szkole wspaniały zapach świeżych wyrobów naszych cukierników, a kucharze prezentowali umiejętności zdobyte na kursach doszkalających. Wśród wszystkich przygotowanych przekąsek i słodkości stała fontanna czekolady, która przeżywała prawdziwe oblężenie.

W drugim budynku na ul. Kolejowej zostały zaprezentowane stanowiska do wyważania i ustawiania geometrii kół oraz umiejętności uczniów po kursie wózek widłowy. Zainteresowaniem cieszył się przygotowany przez uczniów symulator jazdy na dużym ekranie. Na piętrze zostały przygotowane specjalne lekcje, podczas których goście mogli wcielić się w role sprzedawcy i magazyniera oraz wystawić odpowiedni dowód sprzedaży.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólnie spędzony czas.

Dzień Otwarty 2022

Wygenerowano w sekund: 0.05
15,829,131 unikalne wizyty