CKZ

Profil na Facebook.com

Dziennik elektroniczny


Bierzemy udział w

Dyplom

Dyplom

Otrzymaliśmy podziękowanie od Ministra Edukacji i Nauki za udział w III edycji akcji:
Razem na Święta.

Pomoc dla Pani Ewy

Podziękowania

Ewaluacja zewnętrzna

Certyfikat ECDL

Nasza szkoła posiada
certyfikat ECDL
uprawniający do przeprowadzania egzaminów na
Europejski Certyfikat
Umiejętności Komputerowych

czytaj więcej

Egzaminy praktyczne

Miło nam poinformować, że nowo powstała pracownia kształcenia zawodowegow branży mechanicznej mieszcząca sie przy ul. Kolejowej 28 otrzymała z dniem 8 lutego 2016 r. upoważnienie do przeprowadzania części praktycznej egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji M.18 Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych. Jest to potwierdzenie wysokich standardów wyposażenia pracowni w najnowocześniejszy sprzęt niezbędny do kształcenia w branży mechanicznej. Pragniemy również przypomnieć, że Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego posiada upoważnienia do organizacji egzaminów z poszczególnych kwalifikacji wchodzącyh w skład zawodów fryzjer, sprzedawca, kucharz.

Informacja dla pracodawców

Zgodnie z rozporządzeniem MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu oraz na podstawie art. 120 ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, 1000, 1290, 1669 i 2245) Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach informuje co następuje:

§ 3. 2. Praktyczna nauka zawodu młodocianych jest organizowana przez pracodawcę, który zawarł z nimi umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego.

czytaj całość ...

Firma Celkar Logistics pomaga naszej szkole 2022

14 listopada 2022 r. od Firmy Celkar Logistics Sp. z o.o., z Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej otrzymaliśmy sprzęt do kształcenia przyszłych mechaników pojazdów samochodowych w naszych warsztatach przy ul. Kolejowej.

Uczniowie będą z nich korzystać nie tylko podczas zajęć przedmiotów zawodowych, ale również podczas praktycznej nauki zawodu. Dzięki przekazaniu darowizny Firma Celkar Logistics przyczyniła do rozwoju lokalnej społeczności i podniesienia kompetencji zawodowych naszych przyszłych absolwentów w branży mechanicznej na rynku motoryzacyjnym.

Otrzymany sprzęt, który będziemy wykorzystywać do kształcenia obejmuje: zestawy kluczy udarowych, nasadowych, oczkowych wykonanych z mocnych stopów, precyzyjne szczypce warsztatowe, podnośnik skrzyni biegów oraz wieszak na silnik, maszynę polerską, profesjonalny szarpak do kół, pompę wymiany oleju w skrzyniach automatycznych, lampę warsztatową i wiele przydatnych narzędzi i akcesoriów firmy Milwaukee.

Bardzo serdecznie dziękujemy i cieszymy się, że CKZiU w Niepołomicach może rozszerzyć swoją współpracę o kolejną firmę z Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej.

Więcej zdjęć na naszym oficjalnym profilu na Facebook'u: https://www.facebook.com/PromoCKZiU

11 listopad 2022Tradycyjnie Poczet Sztandarowy wraz z Dyrekcją szkoły uczcił Narodowe Święto Niepodległości biorąc udział w miejskich obchodach tego święta, które rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Niepołomicach. Po mszy wszystkie poczty sztandarowe wraz z władzami miasta przemaszerowały pod pomnik w parku miejskim gdzie złożono kwiaty.

"Szkoła do hymnu" 2022

11 listopada 1918 r. był przełomowym dniem w dziejach całej Europy i Polski. W lasku Compiégne pod Paryżem Niemcy podpisały rozejm kończący I wojnę światową. W tym samym dniu w Warszawie Rada Regencyjna przekazała władzę Józefowi Piłsudskiemu. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

W tym roku obchodzimy 104 rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie naszej szkoły nagrali montaż słowno-muzyczny (który można obejrzeć klikając w link: https://www.youtube.com/watch?v=VlZmCL9jNLc), chcąc przypomnieć najważniejsze wydarzenia historyczne, ale także wzbudzić w nas refleksje i pokazać ducha narodu polskiego, który w czasie niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Głośno i uroczyście wybrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego" , gdyż jak co roku, przyłączyliśmy się do akcji " Szkoła do hymnu".
Ten dzień jest był nas lekcją historii i patriotyzmu. Pamiętajmy i pielęgnujmy pamięć o naszej pięknej ojczyźnie - Polsce.

Klaudia Sadowska nauczyciel historii

Zajęcia profilaktyczne w MCDiS Niepołomice 2022


W dniu 7 listopada 2022r, w CKZiU w Niepołomicach odbyło się spotkanie profilaktyczne w panem Dobromirem Makowskim, założycielem fundacji RAMPA.

Młodzież, która miała przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu była pod wielkim wrażeniem prowadzącego. Charyzmatyczny człowiek który, po wypowiedzeniu kilku słów złapał z młodzieżą doskonały kontakt podpowiedział im: w jaki sposób wzmacniać i budować swoją odporność psychiczną. Przekazał młodzieży najważniejszą rzecz, „ jak sobie radzić w obecnym świecie z dźwiganymi przez siebie ciężarami.?"

Twórczość muzyczna Pana Dobromira zrobiła ogromne wrażanie na młodzieży szkolnej. Z kilku zaproponowanych przez młodzież słów, Pan prowadzący natychmiast ułożył i wykonał przepiękny utwór muzyczny.

Aleksandra Fraś

Prelekcja w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach 2022

4 listopada wspólnie z 6-2 Hufiec Pracy w Niepołomicach zorganizowano wyjście do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach dla klasy 1b na prelekcję oraz seans w planetarium.

Pierwszą częścią spotkania był wykład dotyczący zagadnień związanych dotyczący zagadnień związanych z Wszechświatem i Układem Słonecznym, gdzie najciekawszym punktem było dotknięcie meteorytu. Każdy mógł dokładnie obejrzeć jak wygląda fragment kosmicznej skały, któremu udało się przedrzeć przez ziemską atmosferę. W drugiej części uczniowie odbyli seans w planetarium, podczas którego dowiedzieli się jak wygląda codzienność na orbicie w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Zaćmienie Słońca 2022

25 października wraz z klasą 3b na ul. Kolejowej podziwialiśmy przed budynkiem rzadkie, ale piękne zjawisko astronomiczne.

Było to częściowe zaćmienie Słońca blisko fazy kulminacji. Do bezpiecznej obserwacji użyliśmy maski spawalniczej, która jest na wyposażeniu warsztatów mechanicznych, ponieważ bezpośrednie patrzenie na Słońce mogło spowodować poważne uszkodzenie wzroku. Udało się uczniom sfotografować i uwiecznić zjawisko przez szkło spawalnicze.

Pozostała część lekcji geografii została poświęcona przypomnieniu najważniejszych i najciekawszych zagadnień związanych z astronomią. Kolejne zaćmienie na niebie wg kalendarza to 29.03.2025 i jeszcze bardziej spektakularne, ale również częściowe 12.08.2026 roku. Na obrączkowe zaćmienie niestety musimy poczekać do 2075 roku, a na całkowite do 2135 😊
Wygenerowano w sekund: 0.04
16,310,431 unikalne wizyty