CKZ

Profil na Facebook.com

Dziennik elektroniczny


Bierzemy udział w

Dyplom

Dyplom

Otrzymaliśmy podziękowanie od Ministra Edukacji i Nauki za udział w III edycji akcji:
Razem na Święta.

Pomoc dla Pani Ewy

Podziękowania

Ewaluacja zewnętrzna

Certyfikat ECDL

Nasza szkoła posiada
certyfikat ECDL
uprawniający do przeprowadzania egzaminów na
Europejski Certyfikat
Umiejętności Komputerowych

czytaj więcej

Egzaminy praktyczne

Miło nam poinformować, że nowo powstała pracownia kształcenia zawodowegow branży mechanicznej mieszcząca sie przy ul. Kolejowej 28 otrzymała z dniem 8 lutego 2016 r. upoważnienie do przeprowadzania części praktycznej egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji M.18 Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych. Jest to potwierdzenie wysokich standardów wyposażenia pracowni w najnowocześniejszy sprzęt niezbędny do kształcenia w branży mechanicznej. Pragniemy również przypomnieć, że Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego posiada upoważnienia do organizacji egzaminów z poszczególnych kwalifikacji wchodzącyh w skład zawodów fryzjer, sprzedawca, kucharz.

Informacja dla pracodawców

Zgodnie z rozporządzeniem MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu oraz na podstawie art. 120 ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, 1000, 1290, 1669 i 2245) Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach informuje co następuje:

§ 3. 2. Praktyczna nauka zawodu młodocianych jest organizowana przez pracodawcę, który zawarł z nimi umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego.

czytaj całość ...

Zapobieganie przemocy rówieśniczej 2022

W dniach od 16 do 18 listopada 2022 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach odbyły się dla wszystkich uczniów klas 1 zajęcia dotyczące przemocy rówieśniczej. Zajęcia zostały przeprowadzone przez Panią psycholog Magdalenę Barankiewicz - Patko. Młodzieży zostały przedstawione informacje na temat zjawiska przemocy rówieśniczej w świecie realnym i cyberprzestrzeni. Młodzi ludzie dowiedzieli się jak reagować na przemoc oraz zapoznali się z możliwością pomocy z której mogą skorzystać. Zajęcia prowadzone były w formie wykładu oraz dyskusji sterowanej.
Link do Fotorelacji: Link

Koordynator zajęć: Aleksandra Fraś

"Narkotyki - nie wchodź bo nie warto" 2022

17.11.2022 r. odbyły się zajęcia profilaktyczne dla klas III uczniów Naszej szkoły : "Narkotyki - nie wchodź bo nie warto"
Zajęcia poprowadził znany już z wcześniejszych prelekcji Pan Robert Bretner, który z naszą szkołą współpracuje już od kilku lat.
Zajęcia odbyły się w Laboratorium Aktywności Społecznej w Niepołomicach przy ul. Bocheńskiej 26.
Serdecznie dziękujemy.

III miejsce w badmintonie drużynowym 2022


III miejsce reprezentacji dziewcząt Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach w drużynowym badmintonie. Zawody odbyły się 15.11.2022 jako powiatowe eliminacje w ramach Licealiady Powiatu Wielickiego. Reprezentacja chłopców zajęła miejsce tuż za podium zajmując IV lokatę. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
1. Zuzanna Pomykała z klasy 1d
2. Wiktoria Frąś z klasy 3d
3. Kacper Kowalski z klasy 1b
4. Jan Jagła z klasy 1d
Zdjęcia z zawodów na naszym FB
Trener: Andrzej Targosz
Gratulujemy !

Firma Celkar Logistics pomaga naszej szkole 2022

14 listopada 2022 r. od Firmy Celkar Logistics Sp. z o.o., z Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej otrzymaliśmy sprzęt do kształcenia przyszłych mechaników pojazdów samochodowych w naszych warsztatach przy ul. Kolejowej.

Uczniowie będą z nich korzystać nie tylko podczas zajęć przedmiotów zawodowych, ale również podczas praktycznej nauki zawodu. Dzięki przekazaniu darowizny Firma Celkar Logistics przyczyniła do rozwoju lokalnej społeczności i podniesienia kompetencji zawodowych naszych przyszłych absolwentów w branży mechanicznej na rynku motoryzacyjnym.

Otrzymany sprzęt, który będziemy wykorzystywać do kształcenia obejmuje: zestawy kluczy udarowych, nasadowych, oczkowych wykonanych z mocnych stopów, precyzyjne szczypce warsztatowe, podnośnik skrzyni biegów oraz wieszak na silnik, maszynę polerską, profesjonalny szarpak do kół, pompę wymiany oleju w skrzyniach automatycznych, lampę warsztatową i wiele przydatnych narzędzi i akcesoriów firmy Milwaukee.

Bardzo serdecznie dziękujemy i cieszymy się, że CKZiU w Niepołomicach może rozszerzyć swoją współpracę o kolejną firmę z Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej.

Więcej zdjęć na naszym oficjalnym profilu na Facebook'u: https://www.facebook.com/PromoCKZiU

11 listopad 2022Tradycyjnie Poczet Sztandarowy wraz z Dyrekcją szkoły uczcił Narodowe Święto Niepodległości biorąc udział w miejskich obchodach tego święta, które rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Niepołomicach. Po mszy wszystkie poczty sztandarowe wraz z władzami miasta przemaszerowały pod pomnik w parku miejskim gdzie złożono kwiaty.

"Szkoła do hymnu" 2022

11 listopada 1918 r. był przełomowym dniem w dziejach całej Europy i Polski. W lasku Compiégne pod Paryżem Niemcy podpisały rozejm kończący I wojnę światową. W tym samym dniu w Warszawie Rada Regencyjna przekazała władzę Józefowi Piłsudskiemu. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

W tym roku obchodzimy 104 rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie naszej szkoły nagrali montaż słowno-muzyczny (który można obejrzeć klikając w link: https://www.youtube.com/watch?v=VlZmCL9jNLc), chcąc przypomnieć najważniejsze wydarzenia historyczne, ale także wzbudzić w nas refleksje i pokazać ducha narodu polskiego, który w czasie niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Głośno i uroczyście wybrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego" , gdyż jak co roku, przyłączyliśmy się do akcji " Szkoła do hymnu".
Ten dzień jest był nas lekcją historii i patriotyzmu. Pamiętajmy i pielęgnujmy pamięć o naszej pięknej ojczyźnie - Polsce.

Klaudia Sadowska nauczyciel historii
Wygenerowano w sekund: 0.03
16,880,073 unikalne wizyty