CKZ

Profil na Facebook.com

Dziennik elektroniczny


Bierzemy udział w

Dyplom

Dyplom

Otrzymaliśmy podziękowanie od Ministra Edukacji i Nauki za udział w III edycji akcji:
Razem na Święta.

Pomoc dla Pani Ewy

Podziękowania

Ewaluacja zewnętrzna

Certyfikat ECDL

Nasza szkoła posiada
certyfikat ECDL
uprawniający do przeprowadzania egzaminów na
Europejski Certyfikat
Umiejętności Komputerowych

czytaj więcej

Egzaminy praktyczne

Miło nam poinformować, że nowo powstała pracownia kształcenia zawodowegow branży mechanicznej mieszcząca sie przy ul. Kolejowej 28 otrzymała z dniem 8 lutego 2016 r. upoważnienie do przeprowadzania części praktycznej egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji M.18 Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych. Jest to potwierdzenie wysokich standardów wyposażenia pracowni w najnowocześniejszy sprzęt niezbędny do kształcenia w branży mechanicznej. Pragniemy również przypomnieć, że Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego posiada upoważnienia do organizacji egzaminów z poszczególnych kwalifikacji wchodzącyh w skład zawodów fryzjer, sprzedawca, kucharz.

Informacja dla pracodawców

Zgodnie z rozporządzeniem MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu oraz na podstawie art. 120 ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, 1000, 1290, 1669 i 2245) Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach informuje co następuje:

§ 3. 2. Praktyczna nauka zawodu młodocianych jest organizowana przez pracodawcę, który zawarł z nimi umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego.

czytaj całość ...

KUCHNIA VILLA INTRATA 2014/2015

W dniu 09.02.2015 r. uczniowie klasy II i III Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach, kształcący się w zawodzie kucharz odbyli wizytę zawodoznawczą w kuchni Villa Intrata przy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie w ramach Projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce”.

Program wizyty obejmował zwiedzanie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, oraz warsztaty kulinarne z szefem kuchni p. Maciejem Nowickim.
Uczniowie zostali wprowadzeni w historię kuchni staropolskiej, zapoznani z narzędziami i parkiem maszynowym znajdującym się w kuchni Villa Intrata po czym nastąpiło przyrządzanie i degustacja tradycyjnych potraw kuchni staropolskiej.

Uczestnicy mieli okazję przygotować zupę cebulową, steki wołowe, polędwiczki wieprzowe, comber jagnięcy, piersi kacze oraz przepiórki – wszystko zamarynowane bądź przyprawione zgodnie ze staropolskimi przepisami. Mistrz kulinarny pokazywał też sposoby filetowania ryb a na koniec uczniowie przygotowali pyszny deser na bazie żółtek, mleka, sera, soku z limonki oraz pierników.

Po warsztatach uczniowie obejrzeli pokaz iluminacji świetlnej w Ogrodzie Wyobraźni, który znajduje się obok Pałacu w Wilanowie. Zmęczeni ale bogaci w wiedzę i umiejętności dotyczącej kuchni staropolskiej uczestnicy pod moją opieką i p. Krzysztofa Kruka wrócili do Niepołomic.

Elżbieta Mączka

Nowy plan lekcji od 1 lutego 2015

Uwaga uczniowie !

Od 1 lutego 2015 obowiązuje nowy plan lekcji !

(dostępny do wglądu w nawigacji strony)

Nowa aktualizacja z dnia 30-01-2015

Spotkanie z kosmetologiem 2014/2015

W dniu 14 stycznia zorganizowane zostało w pracowni fryzjerskiej spotkanie z kosmetologiem p. Joanną Tomala.

Celem spotkania było omówienie sposobów pielęgnowania różnych rodzajów cer, właściwego stosowania odpowiednich kosmetyków i sposobów podkreślenia urody z uwagi na typy urody.
W spotkaniu wzięła udział klasa pierwsza, która obecnie pogłębia wiedzę z tego zakresu na technikach fryzjerskich i higienie.
Na początku uczniowie mieli krótki wykład, później zostały zaprezentowane dwa makijaże dzienne.Jeden dla typu kolorystycznego lato, drugi dla typu wiosna.
Każda z osób mogła zadawać pytania dotyczące wykonania makijażu, stosowania odpowiednich kosmetyków, możliwości korzystania z porad w gabinecie kosmetycznym i zdobycia w przyszłości kwalifikacji w tym zawodzie.
Uczniowie otrzymali na koniec materiały ze spotkania, które mogą być wykorzystane na dalszym etapie nauki w zawodzie fryzjer. Spotkanie zostało uwiecznione na zdjęciach aparatem szkolnym. Spotkanie bardzo się podobało.

Zdjęcia w naszej galerii.
Autor: Halina Krupa

Spotkanie przy wigilijnym stole 2014/2015

17 grudnia to "pierwsza" wigilia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach.

Uczniowie klasy Ia oraz IIa przygotowali w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa przedstawienie inspirowane opowiadaniem J.L.Wiśniewskiego pt. "Anorexia nerwosa" po okiem Pani Katarzyny Migdał-Ślęczek zakończone obfitymi brawami za doskonale odegrane role i aktorskie zacięcia.

Po inscenizacji zaproszeni goście oraz przedstawiciele Krakowskiego Bractwa Kurkowego udali się na uroczystą kolację wigilijną przygotowaną przez uczniów w pracowniach gastronomicznych Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego, gdzie przed tradycyjnym. Przed kolacją Pani v-ce dyrektor przeczytała fragment Pisma Świętego, natomiast ksiądz poświęcił przygotowane opłatki.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, nauczycielom za poświęcony czas w nadzorowaniu uczniów, zaś uczniom za serce włożone w przygotowania do uroczystości.

Zdjęcia w naszej galerii.

Informacja o próbnym egzaminie maturalnym 2014/2015

W dniach 15, 16, 17 grudnia 2014 roku w CKZiU – Technikum Uzupełniającym dla Dorosłych w Niepołomicach odbędzie się próbny egzamin maturalny (część pisemna) odpowiednio:
  • z języka polskiego (poziom podstawowy) 15 grudnia 2014 roku (poniedziałek) o godzinie 15:00
  • z matematyki (poziom podstawowy) 16 grudnia 2014 roku (wtorek) o godzinie 15:00
  • z języka angielskiego (poziom podstawowy) 17 grudnia 2014 roku (środa) o godzinie 15:00

  • Wizyta w miejscu pamięci - Buchenwald 2014/2015

    W dniach 20-24.10.2014 piętnastoosobowa grupa uczniów szkoły zawodowej w Niepołomicach, uczestników hufca, pod opieką p. Zuzanny Polańskiej, Anny Grochot wzięła udział w projekcie „Miejsca pamięci”, realizowanym w Niemczech w obozie koncentracyjnym Buchenwald.

    Projekt współfinansowanym został ze środków PNWM, Małopolskiej Komendy OHP oraz UMIG Niepołomice i miał na celu odkrywanie prawdy historycznej o ofiarach i oprawcach z Buchenwaldu jak również ukazanie historii obozu po II wojnie światowej. Projekt realizowany był na terenie obozu, dodatkowym przeżyciem były noclegi w Domu Spotkań, w którym w trakcie wojny zakwaterowani byli żołnierze ss. Historia towarzyszyła nam na każdym kroku, zajęcia prowadzone były teoretycznie i praktycznie. Opiekę nad nami sprawował Pan Jan Malecha przewodnik i pedagog, który już pierwszego dnia wprowadził nas w tematykę i oprowadził po części obozu. Mogliśmy się przekonać jak okrutnie byli traktowani więźniowie, w jakich warunkach żyli. Pomimo, że w obozie zniszczono większość budynków i pozostały po nich ciemne ślady, nasz przewodnik wielokrotnie podkreślał, „że nie trzeba wszystkiego zobaczyć, ważniejsze od tego, jest zrozumienie co tu się wydarzyło”. Ciężko było wyobrazić nam sobie, że „ludzie ludziom zgotowali ten los”. Dalszy pobyt w obozie był poświęcony analizie historii Buchenwaldu, przedmiotów użytkowych oraz biografii więźniów. Zajęcia były prowadzone w formie teoretycznej i praktycznej. Teoretyczne zajęcia odbywały się w Domu spotkać oraz w muzeum, gdzie młodzież miała możliwość zobaczenia bardzo bogatego zbioru rzeczy osobistych czy też fotografii przedstawiających tragiczne sceny z życia obozowego.
    Zajęcia praktyczne polegające na wykopywaniu z hałdy ziemi przedmiotów należących do obozów i próbowaniu określenia z czym lub z kim były związane oraz umacnianiu z kamieni drogi, którą w trakcie wojny przebiegała linia kolejowa. Młodzież bardzo emocjonalnie podeszło do tych zajęć, dały im one możliwość wcielenia się w rolę pracujących skazańców, którzy w trakcie pobytu w obozie pracowali ponad swoje siły przy budowie linii kolejowej. Dzięki temu zadaniu nasi uczestnicy przyczynili się do utwardzenia drogi, na której ułożone są kamienie z wyrytymi nazwiskami dzieci wywiezionych z Buchenwaldu do Auschwitz.

    W trakcie pobytu młodzież pracowała bardzo intensywnie, przygotowując w małych grupach prezentacje, które w ostatnim dniu zostały omówione podczas ewaluacji i spotkania podsumowującego. Uczestnicy dzielili się swoimi odczuciami, przeżyciami, zdobytymi informacjami na temat społecznych i psychologicznych mechanizmów zbrodni. Wszyscy podkreślili, że pobyt w Buchenwaldzie pozostanie im w pamięci. Ostatnim etapem naszego projektu była wizyta w Berlinie, mieście gdzie jest bardzo dużo śladów związanych z II wojna światową oraz historia powojenną. Nasi uczestnicy zobaczyli m.inn. Bramę Brandenburską, Reichstag i budynki rządowe, fragment muru berlińskiego. Wszystkie te historyczne miejsca wywarły na uczestnikach duże wrażenie i przyczyniły się do lepszego zrozumienia historii oraz zaobserwowania życia naszych sąsiadów.

    Autor: Zuzanna Polańska, Anna Grochot
    Zdjęcia: Anna Grochot

    Link do galerii TUTAJ
    Wygenerowano w sekund: 0.06
    17,597,176 unikalne wizyty