CKZ

Profil na Facebook.com

Dziennik elektroniczny


Bierzemy udział w

Dyplom

Dyplom

Otrzymaliśmy podziękowanie od Ministra Edukacji i Nauki za udział w III edycji akcji:
Razem na Święta.

Pomoc dla Pani Ewy

Podziękowania

Ewaluacja zewnętrzna

Certyfikat ECDL

Nasza szkoła posiada
certyfikat ECDL
uprawniający do przeprowadzania egzaminów na
Europejski Certyfikat
Umiejętności Komputerowych

czytaj więcej

Egzaminy praktyczne

Miło nam poinformować, że nowo powstała pracownia kształcenia zawodowegow branży mechanicznej mieszcząca sie przy ul. Kolejowej 28 otrzymała z dniem 8 lutego 2016 r. upoważnienie do przeprowadzania części praktycznej egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji M.18 Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych. Jest to potwierdzenie wysokich standardów wyposażenia pracowni w najnowocześniejszy sprzęt niezbędny do kształcenia w branży mechanicznej. Pragniemy również przypomnieć, że Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego posiada upoważnienia do organizacji egzaminów z poszczególnych kwalifikacji wchodzącyh w skład zawodów fryzjer, sprzedawca, kucharz.

Informacja dla pracodawców

Zgodnie z rozporządzeniem MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu oraz na podstawie art. 120 ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, 1000, 1290, 1669 i 2245) Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach informuje co następuje:

§ 3. 2. Praktyczna nauka zawodu młodocianych jest organizowana przez pracodawcę, który zawarł z nimi umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego.

czytaj całość ...

Dzień Ziemi
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy I B oraz II B zorganizowali krótką prezentację na temat czasu rozkładu odpadów oraz odczyt dotyczący zmian w środowisku przyrodniczym spowodowany przez człowieka.
Opiekunem była Pani Agnieszka Despet, która po apelu udała się z uczniami przeprowadzić któtką akcję sprzątania okolic szkoły.
Zdjęcia w galerii można obejrzeć TUTAJ

Bieg Przełajowy21 kwietnia 2010 uczniowie naszej szkoły brali udział w biegu przełajowym w Kłaju.
Wśród uczestniczek czołowe miejsca zajęły:
II miejsce - Ptak Edyta z klasy II B
III miejsce - Cicha Justyna z klasy I A
IV miejsce - Szabelska Ewelina z klasy I B
V miejsce - Sendor Renata z klasy II B
Wśród chłopców:
V miejsce - Gajewski Piotr z klasy II D

Jak widać nie taka słaba ta płeć piękna. Życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunami byli: Hanna Serwin oraz Andrzej Targosz.

POWSTANIE OŚRODEK DOKSZTAŁCANIA I DOSKONALENIA ZAWODOWEGO!

25 lutego Zarząd Województwa Małopolskiego podjął Uchwałę w sprawie wyboru projektów do dofinansowania, w ramach Schematu 1.1 B Rozwój infrastruktury kształcenia ustawicznego oraz kształcenia zawodowego Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 (MRPO). Wśród projektów wybranych znalazł się opracowany przez zespół projektowy z naszej szkoły w składzie: dyrektor szkoły Bożena Kruk oraz nauczyciele Anna Glińska, Elżbieta Mączka i Ewa Marczek.

Nasz projekt zakłada utworzenie Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego (ODiDZ) przy Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Niepołomicach ukierunkowanego na kształcenie i dokształcanie w zawodach branży gastronomicznej, zarówno młodzieży jak i dorosłych z całego powiatu wielickiego.

Anna Glińska

Zebranie z rodzicami

Newsy
8 kwietnia 2010
godz. 15.00Posiedzenie Rady Padagogicznej
godz. 17.00Zebranie z rodzicami

Najlepsi kucharze w Niepołomicach

Newsy23 marca 2010r. w ZSZ Nr 2 w Niepołomicach odbył się I etap konkursu „Sprawny w zawodzie - bezpieczny w pracy” organizowany wspólnie z Hufcem Pracy 6-2.

Konkurs podzielony był na dwie części: pisemną i praktyczną.
Test sprawdzający wiedzę przyszłych kucharzy przygotowały Anna Glińska i Elżbieta Mączka – nauczycielki technologii gastronomicznej, zasad żywienia i wyposażenia technicznego zakładu gastronomicznego ZSZ Nr 2.
Po teście pisemnym wyłoniono pięciu najlepszych kucharzy, którzy przystąpili do dalszej rywalizacji o miano najlepszego kucharza. Poziom był bardzo wyrównany, każdy z uczniów przygotowywał wybraną przez siebie potrawę a na koniec w oryginalny sposób starał się ją zaprezentować. Komisja w składzie: Janusz Szklarczyk- wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie, Czesław Krupa – Dyrektor Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, Roman Ptak – Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice, Danuta Wieczorek – Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta i Gminy Niepołomice, Bożena Kruk – Dyrektor ZSZ Nr 2, Anna Glińska – nauczyciel ZSZ Nr 2, Elżbieta Mączka – nauczyciel ZSZ nr 2, Zuzanna Polańska – Komendant HP 6-2 oraz Antoni Pietrzyk – wychowawca; wyłoniła najlepszych kucharzy:

I miejsce ex aequo zajęli:
Dominik Wajda – uczący się zawodu w Wilii Decjusza przygotowując : Roladki ze szpinakiem, kaszę kuskus z warzywami w sosie pomidorowym oraz Damian Brzeziak z Restauracji „Skorpion” który przygotował filet z pangi zawijany ze szpinakiem w sosie cytrynowym z pieczonymi ziemniakami i surówką z marchwi.
II miejsce również ex aequo zajęl:i
Antoni Wilk – Kuchnia Staropolska „U Babci Maliny” oraz Michał Skoczek – Restauracja „La Venta”
III miejsce:
Tomasz Fasuga z Restauracji „Azalia”

8 marca

NewsyDzień Kobiet wciąż kojarzy się ze świętem obchodzonym w Polsce Ludowej, kiedy to towarzyszki obdarowywane były rajstopami i czerwonym goździkiem. Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Niepołomicach postanowili jednak obdarować "swoje" kobiety w nieco inny sposób.

Pod bacznym okiem pani pedagog Aleksandry Fraś oraz nauczyciela geografii Jarosława Ruska przygotowali koncert z okazji tego pięknego święta.
Uczniowie tj. Sabina Szydłowska, Patrycja Marczak, Renata Sendor, Kamila Kułaga, Edyta Ptak, Joanna Bator oraz Grzegorz Przybyś przygotowali i zaprezentowali bardzo trudny repertuar. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Koncert poprowadzili Joanna Międlak oraz Damian Brzeziak. Obsługą techniczną koncertu oraz scenografią zajmował się Sebastian Trzos.

Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za przybycie, młodzieży za trud włożony w przygotowanie pięknego koncertu a Pani Dyrektor Edukacji Danucie Wieczorek za nagrodzenie upominkami naszych wykonawców.

Aleksandra Fraś, Jarosław Rusek
Wygenerowano w sekund: 0.05
15,829,267 unikalne wizyty