CKZ

Profil na Facebook.com

Dziennik elektroniczny


Bierzemy udział w

Dyplom

Dyplom

Otrzymaliśmy podziękowanie od Ministra Edukacji i Nauki za udział w III edycji akcji:
Razem na Święta.

Pomoc dla Pani Ewy

Podziękowania

Ewaluacja zewnętrzna

Certyfikat ECDL

Nasza szkoła posiada
certyfikat ECDL
uprawniający do przeprowadzania egzaminów na
Europejski Certyfikat
Umiejętności Komputerowych

czytaj więcej

Egzaminy praktyczne

Miło nam poinformować, że nowo powstała pracownia kształcenia zawodowegow branży mechanicznej mieszcząca sie przy ul. Kolejowej 28 otrzymała z dniem 8 lutego 2016 r. upoważnienie do przeprowadzania części praktycznej egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji M.18 Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych. Jest to potwierdzenie wysokich standardów wyposażenia pracowni w najnowocześniejszy sprzęt niezbędny do kształcenia w branży mechanicznej. Pragniemy również przypomnieć, że Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego posiada upoważnienia do organizacji egzaminów z poszczególnych kwalifikacji wchodzącyh w skład zawodów fryzjer, sprzedawca, kucharz.

Informacja dla pracodawców

Zgodnie z rozporządzeniem MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu oraz na podstawie art. 120 ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, 1000, 1290, 1669 i 2245) Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach informuje co następuje:

§ 3. 2. Praktyczna nauka zawodu młodocianych jest organizowana przez pracodawcę, który zawarł z nimi umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego.

czytaj całość ...

Akcja "Posprzątajmy w naszej gminie" 2023



Dziś uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach wzięli udział w akcji wspólnego sprzątania „Posprzątajmy w naszej gminie” wspieranej przez Burmistrza MiG Niepołomice Romana Ptak z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia.


Uczniowie klasy 1b pod opieką Klaudii Sadowskiej i Jarosława Rusek posprzątali okolice budynku z warsztatami przy ul. Kolejowej i mostu na Wiśle, gdzie znajdowała się jak się okazało znaczną ilość śmieci, szczególnie pomiędzy wałem wiślanym i korytem rzeki.
Druga grupa składająca się z uczniów klasy 2a wraz Panią Agnieszką Król posprzątała okolicę Kopca Grunwaldzkiego i placu zabaw.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za zaangażowanie w akcję.

Dzień Otwarty 2023

Dzień Otwarty to jedyna okazja dla wszystkich chętnych odwiedzić mury naszego budynku.

20 kwietnia ósmoklasiści z okolicznych szkół podstawowych mogli zwiedzić nasze budynki i zobaczyć jak wyglądają pracownie do kształcenia zawodowego i ogólnego.
Dowożeni odpowiednio zorganizowanym transportem bezpiecznie rozpoczynali zwiedzanie od budynku przy ul. Kolejowej 28, gdzie znajdują się pracownie do kształcenia zawodowego w branży mechanicznej. Uczniowie pod wodzą naszych przewodników zwiedzili Stację Kontroli Pojazdów, pracownię diagnostyczną, stanowisko do wyważania kół oraz pozostałe pracownie, w których mogli uczestniczyć w lekcjach otwartych. Z bliska doświadczyli jak wygląda praca operatora wózka widłowego oraz jak wygląda szkolenia przyszłych operatorów.
W kolejnym etapie zwiedzania po bezpiecznym przetransportowaniu ósmoklasistów na ul. 3 Maja 2, było zwiedzanie pracowni kształcenia zawodowego w zawodach: sprzedawca, fryzjer, kucharz i cukiernik.


Rozpoczynając od pracowni sprzedawca przyszli absolwenci szkół podstawowych mogli sprawdzić się jako kasjer wykorzystując urządzenia fiskalne. Kolejnym punktem zwiedzania była pracownia fryzjerska, w której nasi uczniowie prezentowali swoje umiejętności w zakresie tworzenia dekoracyjnych fryzur na lato 2023.
Z pracowni gastronomicznych unosił się po całej szkole wspaniały zapach świeżych wyrobów naszych cukierników, a kucharze prezentowali umiejętności zdobyte na kursach doszkalających prezentując pyszne przekąski.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólnie spędzony czas i oczywiście zapraszamy w przyszłym roku na kolejny dzień otwarty.

Zawody Kartingowe w ramach „Małopolskiej Międzyszkolnej Ligi Kartingowej” 2023


W dniu 4 kwietnia nasza szkoła zorganizowała kolejną eliminację zawodów w ramach „Małopolskiej Międzyszkolnej Ligi Kartingowej” – 3 edycja. Była to już druga eliminacja w tym roku.

Patronat honorowy nad zawodami objęli: Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Centrum Inicjatyw Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na czele z Panią Katarzyną Dobrzańską – Junco Sekretarz Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Zawody rozpoczęły się od oficjalnego przywitania gości oraz rejestracji zawodników. Do rywalizacji stanęło 20 uczniów z małopolskich szkół : Centrum Kształcenia Zawodowego nr.1 w Krakowie, Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach. Po omówieniu regulaminu i zasad korzystania z toru , zawodnicy rozpoczęli rywalizację. Uczniowie startowali w grupach mieszanych, po 1 uczniu z każdej szkoły. Profesjonalnie przygotowany tor "Racing Kart - tor gokartowy w Sulechowie", zapewnia dokładny pomiar czasów przejazdu każdego z zawodników. Z każdym okrążeniem toru, zawodnicy polepszali czasy i walczyli o ułamki sekund.

Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach indywidualnej i drużynowej.
Klasyfikacja indywidualna zawodów:
1 miejsce Jakub Kwaśniewski (Centrum Kształcenia Zawodowego nr.1 w Krakowie)
2 miejsce Eryk Kowalczyk (Centrum Kształcenia Zawodowego nr.1 w Krakowie)
3 miejsce Konrad Tomasik (Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej)
Klasyfikacja drużynowa:
1 miejsce Centrum Kształcenia Zawodowego nr.1 w Krakowie
2 miejsce Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej
3 miejsce Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu
4 miejsce Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach


Najlepszymi z naszej szkoły okazali się Bartłomiej Ulanecki oraz Filip Kamecki.

Inicjatywą zawodów jest nie tylko rywalizacja na torze, ale również promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród przyszłych młodych kierowców, dlatego w trakcie trwania zawodów przedstawiciele Małopolskiej policji prowadzili rozmowy z uczniami i nauczycielami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zawody to również okazja do wymiany doświadczeń między nauczycielami przedmiotów zawodowych uczących w szkołach mechanicznych.

Uczestnicy zawodów zostali uhonorowani nagrodami, dyplomami oraz pucharami , które wręczyli Pani Bożena Kruk Dyrektor CKZiU w Niepołomicach oraz przedstawiciel policji Pani nadkomisarz Joanna Biel – Radwańska.
Gratulujemy zawodnikom i dziękujemy zaproszonym gościom.

Marek Kępa - nauczyciel przedmiotów zawodowych w branży mechanicznej

Dzień Otwarty 2023

Sukces Dominiki Krysiak 2023

23 marca w Zespole Szkół Budowlanych PBP "Chemobudowa- Kraków" S.A. w Krakowie odbył się konkurs "Sprawny w zawodzie 2023" w kategorii fryzjer zatytułowany "Ślub jak z bajki".

Celem konkursu było wyłonienie uczestniczki, która będzie reprezentowała województwo małopolskie podczas ogólnopolskiego finału w Gołdapi. Uczennica naszej szkoły - Dominika Krysiak z klasy 3a zdobyła PIERWSZE miejsce. Życzymy Dominice kolejnych sukcesów w konkursie ogólnopolskim. Do konkursu Dominikę przygotowała Pani Dominika Rajczyk nauczyciel przedmiotów zawodowych fryzjerskich w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach.

Zdjęcie wykonała Pani Teresa Kwiecień.

Konkurs Dzień Bezpiecznego Internetu 2023


28 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 pod tegorocznym hasłem: „Działajmy razem”. Konkurs pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice przeprowadzony został dla wszystkich chętnych uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku, a od 2005 roku również w naszym kraju. Jego głównym organizatorem jest Polskie Centrum Programu Safer Internet.
W tym roku jesteśmy jedną z 4360 szkół, które brały udział w tegorocznej edycji DBI 2023. Dzień Bezpiecznego Internetu to wspólny cel, którym jest ciągłe uświadamianie jakim wspaniałym wynalazkiem jest Internet. Służy jako narzędzie rozrywki, samorozwoju i komunikacji między człowiekiem niezależnie od odległości, ale może być również niebezpieczny doprowadzając do tragedii rodzinnych oraz przestępstw.

Przed przystąpieniem do rozwiązania testu w formie elektronicznej dotyczącego zagadnień bezpieczeństwa w sieci oraz zasad netykiety uczniowie wzięli udział w multimedialnej prelekcji dotyczącej stalkingu – czyli uporczywego nękania drugiej osoby naruszając jej prywatność, hejtu oraz sposobów obrony i reakcji przed agresją cyfrową. W najnowszych publikacjach znajdujemy informacje, iż wraz z przenoszeniem dużej części naszej społecznej aktywności do sieci, tworzymy wielką bazę danych, która przez lata buduje nasz wizerunek i będzie wpływać na to, jak dziś i za parę lat będą nas postrzegać inni. O tym, jak ważne jest dbanie o własny wizerunek w sieci, świadczy ilość powstałych nowych serwisów, które oferują usługi w zakresie oczyszczania internetowej reputacji. Jak będzie wyglądała przyszłość skoro od kilku lat stało się modne wrzucanie do sieci zdjęć z badań USG przed narodzinami? Okazuje się, że w niektórych przypadkach w Internecie istniejemy wcześniej niż się urodziliśmy.

Podczas rozwiązywania testu uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością terminologii, ale również znajomością zapobiegania i radzenia sobie z zagrożeniami czyhającymi w globalnej sieci.

Wyniki konkursu:
I miejsce Stanisław Nosal (1a),
II miejsce Aleksandra Kot (1d),
III miejsce Patryk Jagielski (1a),
IV miejsce Rafał Zawadzki (1b).

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy oraz zapraszamy do udziału w kolejnym DBI 2024 również w lutym.
Wygenerowano w sekund: 0.04
16,583,190 unikalne wizyty