Pomoc dla Pani Ewy

Dziennik elektroniczny

Bierzemy udział w

Profil na Facebook.com

Kanał YouTube

Ewaluacja zewnętrzna

Oferta ODiDZ

Certyfikat ECDL

Nasza szkoła posiada
certyfikat ECDL
uprawniający do przeprowadzania egzaminów na
Europejski Certyfikat
Umiejętności Komputerowych

czytaj więcej

Egzaminy praktyczne

Miło nam poinformować, że nowo powstała pracownia kształcenia zawodowegow branży mechanicznej mieszcząca sie przy ul. Kolejowej 28 otrzymała z dniem 8 lutego 2016 r. upoważnienie do przeprowadzania części praktycznej egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji M.18 Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych. Jest to potwierdzenie wysokich standardów wyposażenia pracowni w najnowocześniejszy sprzęt niezbędny do kształcenia w branży mechanicznej. Pragniemy również przypomnieć, że Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego posiada upoważnienia do organizacji egzaminów z poszczególnych kwalifikacji wchodzącyh w skład zawodów fryzjer, sprzedawca, kucharz.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019


19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa.

Po krótkim przedstawieniu przygotowanym przez klasę IIIa, pani dyrektor Bożena Kruk wraz z zaproszonymi gośćmi z Urzędu Miasta i Gminy Niepołomice oraz firmy MAN Trucks wręczyli nagrody uczniom w konkursach szkolnych i międzyszkolnych objętych patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice. Przedstawiciel Krakowskiego Bractwa Kurkowego - Krzysztof Wójcik - uczennicom kończącym szkołę z najwyższymi wynikami przekazał list gratulacyjny wraz z nagrodami.

Gratulujemy wszystkim laureatom oraz życzymy spokojnych i bezpiecznych wakacji.

Zdjęcia z uroczystości na naszym profilu Facebook oraz w galerii szkoły.

Zawody strzeleckie 2018/2019


W roku szkolnym 2018/2019 dwie drużyny CKZiU jak co roku brały udział w Powiatowej Lidze Strzeleckiej organizowanej przez LOK Nowa Huta. Zawody składają się z 4 rund, w których strzela się z czterech różnych rodzajów broni.

W klasyfikacji końcowej drużyna w składzie Łukasz Zapalski, Tomasz Łach i Adrian Krawczyk zdobyła 5 miejsce w klasyfikacji końcowej, Gratulujemy chłopakom i liczymy na dalsze osiągnięcia w przyszłym roku szkolnym.

Hanna Serwin

Carving w Niepołomicach 2018/2019

W dniu 03 czerwca w Niepołomicach odbyły się warsztaty z carvingu, w których wzięła udział młodzież ucząca się zawodu kucharz oraz cukiernik.

Warsztaty odbyły się w ramach inicjatywy samorządowej ogłoszonej przez Kapitułę Samorządności Młodzieży OHP. Uczestnicy postanowili podwyższyć swoje kwalifikację o nowe umiejętności i zorganizowali warsztaty carvingu czyli rzeźbienia w warzywach i owocach. Pod czujnym okiem P. Anny Glińskiej – Grochal, kierownika Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego młodzież nauczyła się jak bezpiecznie używań specjalnych noży do rzeźbienia, poznała zasady bezpiecznego oraz prostego wycinania w warzywach i owocach. Po krótkim szkoleniu z wielkim zapałem, uczestnicy zaczęli wdrażać zdobytą wiedze teoretyczną, szybko przekonując się, że cierpliwość popłaca. Zaczęli tworzyć ciekawe i piękne kompozycje, które mogłyby zdobić niejeden stół w trakcie wesela czy też komunii. Przez cały czas warsztatów uczestnicy poznawali techniki wykrajania i mogli podpatrywać siebie wzajemnie i uczyli się nowych umiejętności. Na zakończenie warsztatów p. kierownik omówiła efekty pracy, dając młodzieży cenne wskazówki, podkreśliła że potrawy powinny być zdrowa, pożywne i piękne by cieszyć oko i zachęcać do spożywania. Wszyscy z zadowoleniem patrzyli na efekt końcowy swoich prac uznając, że dzięki tej inicjatywie zdobyli nowe umiejętności, które przydadzą się w ich przyszłej pracy.

Zuzanna Polańska

Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w szkole i poza nią 2018/2019

29 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie edukacyjno – profilaktyczne z policjantami z Komisariatu Policji w Niepołomicach nt bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

Funkcjonariusze omówili niebezpieczne zachowania i konsekwencję wynikające z łamania prawa. Zwrócili uwagę na bezpieczeństwo w sieci. Wspomniano zasady bezpiecznego poruszania się w sieci oraz przytoczono wiele przykładów potencjalnie niebezpiecznych zachowań dzieci i młodzieży w Internecie. Na zakończenie zajęć policjanci dokładnie wyjaśnili i zdefiniowali jak rozumieć pojęcie cyberprzemoc.

Małopolski Konkurs Fryzjerski „Niech żyje bal” 2018/2019

Wojewódzkie Eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu: Najsprawniejszy w Zawodzie 2019 – Fryzjer, to największy konkurs fryzjerski w Małopolsce organizowany przez 6-5 Hufiec Pracy z Krakowa oraz Małopolską Wojewódzką Komendą OHP 05.04.2019.

W rywalizacji uczestniczyło 18 uczestników z Niepołomic, Myślenic, Nowego Sącza, Starego Sącza, Tarnowa, Limanowej, Gorlic, Szczawnicy, Kęt, Wadowic, Bochni, Oświęcimia i Skomielnej Białej.
Konkurs podzielony był na dwa etapy: teoretyczny i praktyczny. Z teorii przeprowadzono test wiedzy z zakresu kształcenia zawodowego. Etap praktyczny obejmował wykonie fal, loczków, nawijanie włosów na wałki do trwałej ondulacji oraz wykonanie upięcia zgodnego z tematem konkursu, który brzmiał „ Niech żyje bal”.
Najciekawszym elementem okazał się konkurs upięć, gdzie uczestniczki zastosowały różne techniki zaplatania, zawijania i upinania włosów, prezentując swoja interpretacje tematu wiodącego. A swoja pracę wykonywały w scenerii wielkiego balu.
Jury składające się z instruktorów i mistrzów fryzjerskich doceniło pracę uczennicy naszej szkoły: Małgorzaty Kubas, która zdobyła w konkursie trzecie miejsce. Modelką była Katarzyna Kozik.

GRATULUJEMY!!!

Zdjęcia w naszej galerii.
Wygenerowano w sekund: 0.04
11,872,864 unikalne wizyty