Bierzemy udział w

Podziękowania

Profil na Facebook.com

Kanał YouTube

Ewaluacja zewnętrzna

Oferta ODiDZ

Certyfikat ECDL

Nasza szkoła posiada
certyfikat ECDL
uprawniający do przeprowadzania egzaminów na
Europejski Certyfikat
Umiejętności Komputerowych

czytaj więcej

Egzaminy praktyczne

Miło nam poinformować, że nowo powstała pracownia kształcenia zawodowegow branży mechanicznej mieszcząca sie przy ul. Kolejowej 28 otrzymała z dniem 8 lutego 2016 r. upoważnienie do przeprowadzania części praktycznej egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji M.18 Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych. Jest to potwierdzenie wysokich standardów wyposażenia pracowni w najnowocześniejszy sprzęt niezbędny do kształcenia w branży mechanicznej. Pragniemy również przypomnieć, że Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego posiada upoważnienia do organizacji egzaminów z poszczególnych kwalifikacji wchodzącyh w skład zawodów fryzjer, sprzedawca, kucharz.

XXII Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w zawodzie cukiernik i piekarz 2017

W dniach 03-05 kwietnia we Wrocławiu odbył się finał XXII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz. Organizatorami wydarzenia była Dolnośląska Izba Rzemieślnicza, Zespół Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu, a współorganizatorami Stowarzyszenie Cukierników, Karmelarzy i Lodziarzy RP Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa RP we Wrocławiu oraz Dolnośląski Cech Piekarzy i Cukierników.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach reprezentowała Roksana Górna. Roksana w finale wojewódzkim okazała się najlepszym cukiernikiem i tym samym zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego. Temat tegorocznego turnieju to „W krainie dobranocek”. W konkursie rywalizowało 32 uczniów z trzecich klas szkół zawodowych, w tym 20 cukierników oraz 12 piekarzy.

Uczestnicy musieli zmierzyć się w dwóch etapach, w części teoretycznej oraz praktycznej. Teoretyczna część składała się z 30 pytań testowych, natomiast w części praktycznej uczniowie wykonali: tort, ciastka bankietowe, figurki z marcepanu oraz eksponat z karmelu lub czekolady.

Komisja oceniała m. in. wyobraźnię, zaangażowanie i umiejętności manualne oraz higienę i organizację na stanowisku pracy oraz prezentację wyrobów.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Roksana zdobyła 6 miejsce. Zachwyciła jurorów swoim tortem, figurkami postaci z bajki „Kubuś Puchatek” z marcepanu jak również pysznymi ciastkami bankietowymi.

Gratulacje należą się laureatce, jak również Annie Glińskiej-Grochal i Elżbiecie Mączce – nauczycielom przedmiotów zawodowych, które włożyły ogrom pracy w przygotowanie teoretyczne i praktyczne.

Zdjęcia można zobaczyć w naszej galerii.

Wyniki Konkursu Wiedzy Motoryzacyjnej 2016/2017

W Szkolnym Konkursie Wiedzy Motoryzacyjnej wzięli udział uczniowie kl IIb i IIId.

Komisja w składzie: Uchacz Rafał i Marek Kępa oceniła uczniów podczas rywalizacji w części pisemnej i praktycznej. A oto poniżej lista zwycięzców:

I miejsce: Szymon Polak kl. IIb
II miejsce: Patryk Musiał kl. IIId
III miejsce: Kamil Polak kl. IIId
IV miejsce: Szymon Haberkiewicz kl. IIb

Serdecznie gratulujemy wszystkim i życzymy sukcesów w kolejnym roku szkolnym :)

Konkurs fryzjerski w Tarnowie 2016/2017

Konkurs fryzjerski w Tarnowie pt „IV Tarnowska Wiosna Fryzjerska”

W dniu 31 marca 2017r. uczennice z klasy IIIB brały udział w konkursie fryzjerskim w dwóch konkurencjach tj. Cztery pory roku w koku i Wyciskanie fal na mokro. W pierwszej konkurencji wzięły udział Kinga Wnęk i Natalia Siwek, otrzymały dyplomy za udział w konkursie. W drugiej konkurencji wzięły udział Agnieszka Duda, która podobnie jak koleżanki otrzymała dyplom za udział. Natomiast Julia Kyryluk zdobyła puchar i dyplom oraz nagrodę rzeczową za I miejsce.

Halina Krupa

Projekt Młodzi & Miłosierdzie 2016/2017

Młodzi i Miłosierdzie to projekt kulturalno- edukacyjny o charakterze religijnym, który odbył się na Tauron Arenie w Krakowie w dniu 29 marca 2017 roku.

Młodzi ludzi ze szkół średnich, którzy przyjechali z różnych stron archidiecezji krakowskiej
i nie tylko, chcieli swoją obecnością dać jasne świadectwo wiary w Chrystusa, który przemienia życie i uzdrawia zranienia. Pośród 11 tysięcy uczestników także młodzież
z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach wraz z wychowawcami wzięli udział w tym spotkaniu. Wydarzenie to jest odpowiedzią na potrzebę wspólnych spotkań młodych ludzi, które dają doświadczenie żywej wiary i poczucie wspólnoty z rówieśnikami.

Hasło tegorocznego spotkania brzmiało: JA CIĘ NIE POTĘPIAM. W samym środku doświadczenia wiary jest spotkanie z Jezusem, który jest naszym Panem i Zbawicielem, i jest Miłosierdziem. Jest tym, który mówi – Ja Cię nie potępiam. To nie jest coś, o czym trzeba wiedzieć, czego trzeba się nauczyć, tylko to jest coś, co trzeba przeżyć i czego trzeba doświadczyć – mówił do uczestników Biskup Grzegorz Ryś.

Podczas spotkania gośćmi byli: Ireneusz Krosny- popularny mim, który podzielił się świadectwem swojej wiary i zmagania się z życiowymi problemami oraz raper TAU i zespół niemaGOtu. Każdy z nich przygotował swój występ specjalnie dla krakowskiej młodzieży. Wydarzenie poprowadził Michał Nikodem.

Zdjęcia w Galerii.

Ks. Rafał Bobek

Targi Edukacyjne w Krakowie - Festiwal Zawodów 2017

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Targów Edukacyjnych w Krakowie, gdzie przedstawiliśmy najnowszą ofertę edukacyjną na kolejny rok szkolny 2017/2018. Zdjęcia nadesłane przez naszego partnera oraz patrona klasy technik pojazdów samochodowych – firmę MAN Trucks.

Galeria z Targów
Wygenerowano w sekund: 0.03
6,852,370 unikalne wizyty