Bierzemy udział w

Podziękowania

Profil na Facebook.com

Kanał YouTube

Ewaluacja zewnętrzna

Oferta ODiDZ

Certyfikat ECDL

Nasza szkoła posiada
certyfikat ECDL
uprawniający do przeprowadzania egzaminów na
Europejski Certyfikat
Umiejętności Komputerowych

czytaj więcej

Egzaminy praktyczne

Miło nam poinformować, że nowo powstała pracownia kształcenia zawodowegow branży mechanicznej mieszcząca sie przy ul. Kolejowej 28 otrzymała z dniem 8 lutego 2016 r. upoważnienie do przeprowadzania części praktycznej egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji M.18 Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych. Jest to potwierdzenie wysokich standardów wyposażenia pracowni w najnowocześniejszy sprzęt niezbędny do kształcenia w branży mechanicznej. Pragniemy również przypomnieć, że Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego posiada upoważnienia do organizacji egzaminów z poszczególnych kwalifikacji wchodzącyh w skład zawodów fryzjer, sprzedawca, kucharz.

Zakończenie roku szkolnego dla słuchaczy LO
Zakończenie roku szkolnego dla słuchaczy VI semestru Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych odbędzie się w piątek 27.04.2018 r. o godz. 15.30.

Zapraszamy na Dzień Otwarty !

Handlowy wtorek w CKZIU w Niepołomicach 2018

„Języki trzeba znać wtedy, kiedy ma się coś do sprzedania (…)
Ale kiedy masz zamiar coś kupić, to wszyscy jakoś Cię zrozumieją.”
Gabriel García Márquez


W dniu 17 kwietnia 2018 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach odbyła się pierwsza edycja międzyszkolnego konkursu ‘Can I help you?’ pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice. W szranki stanęli kształcący się w zawodzie sprzedawca uczniowie trzecich klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
w Niepołomicach. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu organizacji sprzedaży, obsługi klienta oraz towaroznawstwa w języku polskim oraz w języku angielskim. W części praktycznej konkursu uczniowie wcielali się w rolę sprzedawcy sklepu odzieżowego i obsługiwali turystkę z Wielkiej Brytanii. Ocenie podlegało przeprowadzenie rozmowy sprzedażowej w języku angielskim oraz poprawna obsługa kasy fiskalnej. Kapituła w składzie: Gabriela Krechowiecka- nauczyciel języka angielskiego zawodowego CKZiU w Niepołomicach, Agnieszka Król- nauczyciel przedmiotów zawodowych w CKZiU w Niepołomicach oraz gościnnie Barbara Skowronek - nauczyciel przedmiotów zawodowych w PCKZiU w Wieliczce, wyłoniła zwycięzców:

1 miejsce - Kamila Stefanik z PCKZiU w Wieliczce oraz Tomasz Janik z CKZiU w Niepołomicach

2 miejsce – Agnieszka Dębosz z CKZiU w Niepołomicach

3 miejsce- Patrycja Wróblewska z PCKZiU w Wieliczce.

Nagrody zostaną wręczone laureatom konkursu na uroczystym zakończeniu roku szkolnego
22 czerwca 2018 r.
Serdecznie zapraszamy uczniów kształcących się w zawodzie sprzedawca na kolejną edycję konkursu, która odbędzie się już za rok.

Organizatorzy:
Gabriela Krechowiecka i Agnieszka Król

Zdjęcia z konkursu można obejrzeć w naszej galerii lub na naszym profilu Facebook.

2 Rajd Memoriał im. Janusza Kuligi i Mariana Bublewicza 2018

W dniach 6-8 kwietnia w Wieliczce odbył się 2 Rajd Memoriał im. Janusza Kuligi i Mariana Bublewicza, w którym w roli załogi zamykającej tzw. "szachownicy" wystartowała załoga w samochodzie przygotowanym w Naszym warsztacie szkolnym przy ul. Kolejowej. Zapraszamy na nasz profil na facebook.com, na którym zamieściliśmy krótką fotorelację z rajdu.

Targi Edukacyjne - Festiwal Zawodów w Małopolsce 2018

Corocznie nasza szkoła reprezentuje ofertę kształcenia na Targach Edukacyjnych – Festiwal Zawodów w Krakowie, na których ogromna liczba szkół dociera ze swoją ofertą do licznej grupy gimnazjalistów szukających nowych kierunków kształcenia. Przez trzy dni młodzież wraz z opiekunami reprezentowała naszą szkołę w branży fryzjerskiej, mechanicznej, budowlanej oraz gastronomicznej.

Na stoisku branży fryzjerskiej przy współpracy z firmą Hair Style uczennice zaprezentowały stylizację fryzur, darsonwalizację oraz inne zabiegi pielęgnacyjne, w których brali udział chętni kandydaci. Na stoisku branży gastronomicznej przy współpracy z Piekarnią Iwona nasi specjaliści zademonstrowali sztukę carvingu oraz sposoby dekoracji tortów i ciast. Odwiedzający mogli oczywiście skosztować przekąsek i wyrobów cukierniczych przygotowanych przez naszych uczniów. Stoisko branży mechanicznej i budowlanej rozświetlał czerwony ciągnik siodłowy reprezentujący firmę MAN Trucks w Niepołomicach, która będzie obejmować patronatem nasze dwie klasy: technika pojazdów samochodowych (technikum) oraz mechanika pojazdów samochodowych (Branżowa Szkoła I Stopnia). Oprócz możliwości sprawdzenia co czuje kierowca za sterami ciężarówki chętni uczniowie mogli sprawdzić się jako właściciel warsztatu mechanicznego w wirtualnym świecie gry Car Mechanic.

Najbardziej zainteresowani mogli wziąć udział w mini konkursie wiedzy o motoryzacji i firmie MAN Trucks oraz sprawdzić samochód do nauki jazdy w kat. B oraz wózek widłowy jaki zakupiła nasza szkoła w celu dokształcania i doskonalenia zawodowego naszych uczniów. Obok stoiska bardzo duże zainteresowanie miał nowy zawód w naszej ofercie 2018/2019 – dekarz. Kształcenie od nowego roku szkolnego objęte będzie patronatem Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy i firmy Abito specjalizującej się w pokryciach dachowych i izolacjach.
Wygenerowano w sekund: 0.04
7,878,588 unikalne wizyty