Bierzemy udział w

Podziękowania

Profil na Facebook.com

Kanał YouTube

Ewaluacja zewnętrzna

Oferta ODiDZ

Certyfikat ECDL

Nasza szkoła posiada
certyfikat ECDL
uprawniający do przeprowadzania egzaminów na
Europejski Certyfikat
Umiejętności Komputerowych

czytaj więcej

Egzaminy praktyczne

Miło nam poinformować, że nowo powstała pracownia kształcenia zawodowegow branży mechanicznej mieszcząca sie przy ul. Kolejowej 28 otrzymała z dniem 8 lutego 2016 r. upoważnienie do przeprowadzania części praktycznej egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji M.18 Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych. Jest to potwierdzenie wysokich standardów wyposażenia pracowni w najnowocześniejszy sprzęt niezbędny do kształcenia w branży mechanicznej. Pragniemy również przypomnieć, że Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego posiada upoważnienia do organizacji egzaminów z poszczególnych kwalifikacji wchodzącyh w skład zawodów fryzjer, sprzedawca, kucharz.

Wycieczka do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie 2016/2017

W dniu 28 kwietnia 2017 r. uczniowie ZSZ klas od 1-3 CKZiU w Niepołomicach w celu poszerzenia wiedzy z zakresu motoryzacji pojechali na wycieczkę pod patronatem Burmistrza MiG Niepołomice do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

Wystawa ujmuje w pigułce historię motoryzacji ze szczególnym uwzględnieniem charakteru tego zjawiska w Polsce. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze zróżnicowaną tematyką obejmującą zarówno rozwój techniki i konstrukcji pojazdów, jak również ewolucję przepisów bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ciekawostkami są także opisy wyzwań z jakimi na przestrzeni dziejów stykali się właściciele pojazdów, m.in. związane z zakupem pojazdu, dostępem do paliwa i kosztami eksploatacji, oraz obiekty pochodzące z prywatnych kolekcji, zwykle niedostępne dla szerokiego grona odbiorców.

Uczniowie zobaczyli kilkadziesiąt pojazdów polskiej produkcji oraz 11 historycznych wozów tramwajowych, odrestaurowanych w warsztatach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie.
Wycieczka miała charakter poznawczy, wystawa z każdym krokiem pozwalała zobrazować przemiany kultury motoryzacyjnej.

Z muzeum zrobiliśmy wielki krok do nowoczesności w motoryzacji. Kolejnym etapem wycieczki było obejrzenie filmu na temat nowinek w motoryzacji. Film zawierał wszystkie informacje o najnowszych technologiach zastosowanych w motoryzacji. Na ekranie nie zabrakło również projektów wizjonerskich oraz rozwiązań pionierskich.
Widząc zadowolenie na twarzach uczniów można ten dzień z pewnością zaliczyć do udanych.

Zdjęcia w galerii szkoły
Rafał Uchacz

Udział w targach edukacyjnych 2016/2017

24 i 27 kwietnia nasi uczniowie pod opieką nauczycieli zaprezentowali ofertę naszej szkoły na targach edukacyjnych w Niepołomicach oraz Węgrzcach Wielkich. Zapraszamy na obejrzenie krótkiej fotorelacji z pokazów umiejętności naszych fryzjerów, cukierników i kucharzy oraz mechaników.

Zdjęcia TUTAJ

Odwiedziny gimnazjalistów podczas Dnia Otwartego 2016/2017

26 kwietnia podczas Dnia Otwartego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach w godzinach od 9.00-15.00 gimnazjaliści mogli zwiedzić naszą szkołę i dowiedzieć się co znajduje się w ofercie na kolejny rok szkolny.

W Programie Dnia otwartego goście mogli zwiedzić nasze pracownie dydaktyczne/multimedialne i komputerowe, zobaczyć lekcje otwarte w pracowni fryzjerskiej, zwiedzić pracownie gastronomiczne, w których odbywają się egzaminy w części praktycznej oraz zobaczyć i spróbować wyrobów naszych uczniów podczas jednocześnie obserwując przygotowanie.
Przy ul. Kolejowej 28 mogliśmy zaprezentować ofertę naszej szkoły w branży mechanicznej - technik pojazdów samochodowych (klasa pod patronatem MAN Trucks) oraz mechanik pojazdów samochodowych - zwiedzanie stanowisk w pracowni budowy i eksploatacji pojazdów samochodowych oraz pracowni diagnostyki samochodowej, w której uczniowie zaprezentowali na stanowiskach:
1: przekładkę kół z wywarzaniem;
2: wymianę elementów zawieszenia przy użyciu podnośnika kolumnowego;
3: przeprowadzenie pokazu pomiaru geometrii kół na urządzeniu Beissbarth Easy 3D przy użyciu podnośnika nożycowego.
Na piętrze w pracowni sprzedawca nasi uczniowie zademonstrowali działanie kas fiskalnych oraz zarządzanie magazynem, gdzie każdy ze zwiedzających mógł dokonać transakcji płatniczej z wydrukiem dokumentu zakupu.

Dziękujemy i zapraszamy do naszej szkoły.
Zdjęcia można obejrzeć w naszej galerii

Konkurs na najlepszego ucznia w zawodzie kucharz 2016/2017

Środa 12 kwietnia była bardzo ważnym dniem w Zasadniczej Szkole Zawodowej im. Krakowskiego Bractwa Kurkowego w Niepołomicach, był to bowiem dzień rozstrzygnięcia konkursu na najlepszego ucznia w zawodzie „Kucharz ”, którego tematem przewodnim była „Polska Wielkanoc”.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział pięcioro uczniów: Klaudia Nagięć, Artur Gucwa, Krzysztof Frąś, Daniel Jesionka i Łukasz Kuś. Głównym surowcem, przyrządzaniem którego mieli się wykazać, była wieprzowina. W tej rywalizacji dobór potraw nie był dowolny, ponieważ ocenie podlegały nawiązania do tradycyjnych wielkanocnych smaków z polskich stołów.
Jak co roku uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej wykazali się niezwykłą kreatywnością a konkursowa rywalizacja stała na znakomitym poziomie. Młodzi adepci sztuki kulinarnej wykazali się olbrzymią wiedzą, pomysłowością i talentem. Koordynujący pracę komisji konkursowej chef Łukasz Grabowski, doceniał w nich technikę pracy, higienę i organizację na stanowisku pracy, walory organoleptyczne oraz prezentację wyrobów.

Każdy uczestnik konkursu przygotować miał przystawkę i danie główne. Na stole, jako przystawki konkursowe pojawiły się: tatar ze śledzia na ziemniaczanym moskalu, pasztet z sosem żurawinowym, jajka faszerowane pastą z łososia, ale i bardziej klasyczne: sałatka jarzynowa (z jajkami przepiórczymi) oraz jajka faszerowane (delikatną pastą łososiową). W daniu głównym pojawiała się wieprzowina, przyrządzona na rozmaite sposoby i z bardzo różnymi dodatkami np. babką chrzanową, miodowymi buraczkami, szpinakiem z chrzanem, chrzanowo-ziemniaczanym puree.

Wszyscy uczestnicy bardzo twórczo potraktowali wielkanocne tradycyjne smaki, dzięki temu potrawy były ciekawe i pyszne. Ostatecznie pierwsze miejsce po głosowaniu komisji konkursowej zdobył Krzysztof Frąś, a nagrodę publiczności otrzymał Daniel Jesionka.

Serdecznie gratulujemy uczniom świetnych osiągnięć, nauczycielom wychowanków i znakomitej organizacji konkursu! Zdjęcia możecie obejrzeć w naszej galerii.


Elżbieta Mączka

XXII Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w zawodzie cukiernik i piekarz 2017

W dniach 03-05 kwietnia we Wrocławiu odbył się finał XXII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz. Organizatorami wydarzenia była Dolnośląska Izba Rzemieślnicza, Zespół Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu, a współorganizatorami Stowarzyszenie Cukierników, Karmelarzy i Lodziarzy RP Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa RP we Wrocławiu oraz Dolnośląski Cech Piekarzy i Cukierników.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach reprezentowała Roksana Górna. Roksana w finale wojewódzkim okazała się najlepszym cukiernikiem i tym samym zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego. Temat tegorocznego turnieju to „W krainie dobranocek”. W konkursie rywalizowało 32 uczniów z trzecich klas szkół zawodowych, w tym 20 cukierników oraz 12 piekarzy.

Uczestnicy musieli zmierzyć się w dwóch etapach, w części teoretycznej oraz praktycznej. Teoretyczna część składała się z 30 pytań testowych, natomiast w części praktycznej uczniowie wykonali: tort, ciastka bankietowe, figurki z marcepanu oraz eksponat z karmelu lub czekolady.

Komisja oceniała m. in. wyobraźnię, zaangażowanie i umiejętności manualne oraz higienę i organizację na stanowisku pracy oraz prezentację wyrobów.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. Roksana zdobyła 6 miejsce. Zachwyciła jurorów swoim tortem, figurkami postaci z bajki „Kubuś Puchatek” z marcepanu jak również pysznymi ciastkami bankietowymi.

Gratulacje należą się laureatce, jak również Annie Glińskiej-Grochal i Elżbiecie Mączce – nauczycielom przedmiotów zawodowych, które włożyły ogrom pracy w przygotowanie teoretyczne i praktyczne.

Zdjęcia można zobaczyć w naszej galerii.
Wygenerowano w sekund: 0.03
7,134,009 unikalne wizyty