Bierzemy udział w

Podziękowania

Profil na Facebook.com

Kanał YouTube

Ewaluacja zewnętrzna

Oferta ODiDZ

Certyfikat ECDL

Nasza szkoła posiada
certyfikat ECDL
uprawniający do przeprowadzania egzaminów na
Europejski Certyfikat
Umiejętności Komputerowych

czytaj więcej

Egzaminy praktyczne

Miło nam poinformować, że nowo powstała pracownia kształcenia zawodowegow branży mechanicznej mieszcząca sie przy ul. Kolejowej 28 otrzymała z dniem 8 lutego 2016 r. upoważnienie do przeprowadzania części praktycznej egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji M.18 Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych. Jest to potwierdzenie wysokich standardów wyposażenia pracowni w najnowocześniejszy sprzęt niezbędny do kształcenia w branży mechanicznej. Pragniemy również przypomnieć, że Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego posiada upoważnienia do organizacji egzaminów z poszczególnych kwalifikacji wchodzącyh w skład zawodów fryzjer, sprzedawca, kucharz.

Konkurs wiedzy motoryzacyjnej 2016/2017

Dziś w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy motoryzacyjnej, gdzie w warsztatach mechanicznych na ulicy Kolejowej uczniowie rywalizowali ze sobą o miano najlepszego mechanika w CKZiU w części teoretycznej i praktycznej.
Wyniki konkursu po zliczeniu wszystkich punktów z obu części poznamy w przyszłym tygodniu.
Trzymamy kciuki :)

Zdjęcia z konkursu.

Mistrzowskie zmagania kucharzy 2017/2018

W dniu 15.03.2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs kulinarny Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy I etap pt. „Ekologia w kuchni regionalnej”.

Do rywalizacji stanęło pięciu uczniów klasy III A, którzy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną oraz praktyczną. Uczestnicy odpowiadali na test przygotowany przez p. Annę Glińską – Grochal kierownika ODiDZ, nauczycielkę przedmiotów zawodowych. Test sprawdzał wiedzę gastronomiczną i przygotowanie do egzaminu kwalifikacyjnego.
Część praktyczna odbyła się w pracowni gastronomicznej, uczniowie indywidualnie przygotowywali potrawy na bazie filetów z kurczaka dodając ekologiczne produkty. Po paru godzinach na talerzach przyszli kucharze wyczarowali nie tylko smaczne, ale i piękne potrawy, które oceniali profesjonalni kucharze: Łukasz Grabowski, Patryk Kotarba, Dominik Błażewicz, Tobiasz Dziura. Rywalizacja była bardzo wyrównana, komisja konkursowa wyłoniła laureatów:
I miejsce zajął Krzysztof Frąś
II miejsce Weronika Motyka,
III miejsce Patryk Dobrowolski.


Specjalna nagrodę publiczności otrzymała Weronika Motyka oceniana przez naszych zaproszonych gości: p. Teresę Kuźmę, sekretarza Gminy Niepołomice, Wiesława Bobowskiego Dyrektora Wydziału Edukacji, Bożenę Kruk Dyrektora CKZiU, Tadeusza Mysińskiego Dyrektora PUP, Krzysztofa Śwerczka komendanta MWK OHP oraz sponsorów nagród p. Wojciecha Gawenda reprezentującego Zakłady Drobiarskie Cedrob.

Na zakończenie konkursu nasi goście oraz uczniowie uczący się zawodu kucharz mogli zobaczyć profesjonalny pokaz kulinarny przygotowany przez p. P. Kotarbę, T. Dziurę oraz Dominika Błażewicza, którzy przygotowali smaczny deser i danie główne z kaczki prezentując wysoki poziom kulinarny. Laureaci otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Hotel Słoneczny Zdrój m.inn. dwu dniowy pobyt z osoba towarzyszącą w hotelu dla I miejsca oraz zestawy przypraw dla II i III miejsca. Dla pozostałych osób nagrodę ufundowały Zakłady Drobiarskie Cedrob z Niepołomic. Wszystkim serdecznie gratulujemy !

Zdjęcia można zobaczyć w naszej galerii

Zuzanna Polańska

Targi edukacyjne w Koźmicach 2016/2017

W dniu 02.03.2017 uczniowie CKZiU wraz z opiekunami wzięli udział w III Koźmickich Targach Edukacyjnych Szkół Ponadgimnazjalnych.

Celem targów było zapoznanie się uczniów gimnazjów z oferta szkół, z którymi wiążą swoja niedaleką przyszłość. CKZiU zaprezentowało z bliska gimnazistom jak wygląda zawód kucharza, fryzjera oraz mechanika pojazdów samochodowych zachęcając tym samym do podjęcia nauki w naszej szkole.

Zdjęcia z targów w naszej galerii

Opiekunowie:
Kinga Chmiel
Rafał Uchacz

Dzień Bezpiecznego Internetu 2017 w CKZiU 2016/2017

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach Dzień Bezpiecznego Internetu odbył się 23 lutego. Konkurs pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice przeprowadzony został dla wszystkich chętnych uczniów szkoły zawodowej i słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

W tym roku uczestnicy wzięli udział w trzech częściach. W pierwszej zostali zaznajomieni podczas multimedialnej prelekcji z aktualnymi zagrożeniami w sieci, terminologią oraz sposobem zabezpieczania swoich urządzeń. Kolejna część – konkursowa – polegała na rozwiązaniu 37 zadań testowych odnoszących się do tematyki bezpieczeństwa w globalnej sieci oraz sposobów radzenia sobie z zagrożeniami. Ostatnia część spotkania to praktyczne zadanie, które polegało na usunięciu z komputera za pomocą odpowiedniego narzędzia potencjalnie niechcianego oprogramowania (PUP - potenially unwanted programs).

Zwycięzcą konkursu został Łach Kamil z klasy IIIc , rozwiązując test z wynikiem 32 pkt na 37 możliwych. Na kolejnych miejscach uplasowali się: 2 miejsce - Emil Gwizdek, 3 miejsce – Mateusz Stryszowski, 4 miejsce – Daniel Jesionka, 5 miejsce – Szymon Polak.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz zapraszamy do udziału w kolejnym DBI 2018 również w lutym.

Organizator konkursu i inicjatywy DBI 2017 w CKZiU: Jarosław Rusek

Zajęcia w warsztatach przy ul. Kolejowej 2016/2017

Praca wre przed feriami - trening czyni mistrza !

Jeszcze przed feriami uczniowie klasy III D w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych na zajęciach (pracownia diagnostyki pojazdów samochodowych) mieli za zadanie zdiagnozować usterkę silnika samochodu Mazda 1.6. Podczas analizy uczniowie poznali fachowe nazewnictwo oraz funkcje wszystkich podzespołów pracujących w silniku dzięki czemu stawiają kolejny krok w kierunku pozytywnego zdania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie M.18.

Więcej zdjęć z zajęć w naszej galerii.
Wygenerowano w sekund: 0.04
6,852,375 unikalne wizyty