Bierzemy udział w

Podziękowania

Profil na Facebook.com

Kanał YouTube

Ewaluacja zewnętrzna

Oferta ODiDZ

Certyfikat ECDL

Nasza szkoła posiada
certyfikat ECDL
uprawniający do przeprowadzania egzaminów na
Europejski Certyfikat
Umiejętności Komputerowych

czytaj więcej

Egzaminy praktyczne

Miło nam poinformować, że nowo powstała pracownia kształcenia zawodowegow branży mechanicznej mieszcząca sie przy ul. Kolejowej 28 otrzymała z dniem 8 lutego 2016 r. upoważnienie do przeprowadzania części praktycznej egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji M.18 Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych. Jest to potwierdzenie wysokich standardów wyposażenia pracowni w najnowocześniejszy sprzęt niezbędny do kształcenia w branży mechanicznej. Pragniemy również przypomnieć, że Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego posiada upoważnienia do organizacji egzaminów z poszczególnych kwalifikacji wchodzącyh w skład zawodów fryzjer, sprzedawca, kucharz.

Marsz Trzeźwości - No promil No problem 2018/2019

No promil No problem - czyli STOP dla nietrzeźwych kierowców.

26 października kierownicą nasi uczniowie z sąsiednimi szkołami wzięli udział w corocznie organizowanej akcji promującej trzeźwość za kierownicą. Przemarsz przez centrum Niepołomic ma na celu przypomnienie o tragediach drogowych związanych z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu. W Parku Miejskim przedstawiciele szkół zaprezentowali swój program artystyczny, który za każdym razem został nagrodzony gromkimi brawami.
Podziękowania i gratulacje powędrowały dla wszystkich, którzy przyczynili się do tej tak ważnej akcji ukazującej decyzje, które mogą zmienić nie tylko nasze życie, ale także innych.

Dziękujemy uczniom i wychowawcom za wysiłek włożony we wszystkie starania, dzięki którym marsz wywołuje corocznie pozytywne emocje.

Zdjęcia można zobaczyć na naszym profilu Facebook oraz w naszej galerii

Polsko - Ukraiński projekt "Wspólni Bohaterowie" 2018/2019

UPOWSZECHNIANIE REZULTATÓW POLSKO – UKRAIŃSKIEGO PROJEKTU „WSPÓLNI BOHATEROWIE”

W dniu 24 października w Niepołomicach odbyło się spotkanie mające na celu upowszechnienie rezultatów polsko-ukraińskiego projektu pt. „Wspólni bohaterowie”. Projekt otrzymał dofinansowanie z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej.


W spotkaniu uczestniczyła młodzież z 6-2 Hufca Pracy w Niepołomicach biorąca udział w międzynarodowym spotkaniu oraz uczniowie CKZiU w Niepołomicach będący podopiecznymi jednostki. Grupa podzieliła się wrażeniami i efektami udziału w spotkaniu. Tematem przewodnim projektu było poznawanie wspólnego bohatera, który wpisał się pozytywnie w polsko-ukraińską historię oraz stworzenie grupy rekonstrukcyjnej. Celem projektu było wspólne odkrywanie historii łączącej obydwa narody obejmującej okres XVII wieku, przezwyciężenie ksenofobii i stereotypów. W trakcie spotkania młodzież opowiedziała o założeniach projektu, o zajęciach w jakich brała udział oraz przedstawiła efekty wspólnej pracy – przygotowane puzzle, krzyżówki, mapy bitew, grę miejską, projekt grupy rekonstrukcyjnej, w tym przygotowane stroje, multimedialną prezentację zdjęć z najważniejszych wydarzeń w trakcie działań oraz tablice, na których prezentują rezultaty projektu. Realizacja projektu pozwoliła na wzajemne poznanie krajów partnerskich, ich kultury i historii, na nawiązanie nowych znajomości, integrację międzykulturową oraz niwelowanie bariery językowej.

Spotkanie z Policją 2018/2019

17 października młodzież z klas I brała udział w spotkaniu w ramach zajęć profilaktycznych z przedstawicielami Komisariatu Policji nr 8 w Krakowie.

Doświadczeni funkcjonariusze przedstawili przepisy prawa i rodzaje przestępstw, których dopuszczają się nieletni. W trakcie pokazu uczniowie mogli również zobaczyć materiały audiowizualne przestawiające wpływ niedozwolonych substancji na organizm młodego człowieka.

Dzień Edukacji Narodowej 2018/2019

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa pod opieką pani Agnieszki Król i pani Gabrieli Krechowieckiej przygotowali, prezentację pt. "Poznaj nauczyciela swego" oraz pokaz mody dla nauczycieli.

Z uśmiechem Pani Dyrektor Bożena Kruk wręczyła nagrody wyróżniającym się w pracy nauczycielom. Wraz z zaproszonymi gośćmi oraz przedstawicielami Krakowskiego Bractwa Kurkowego udaliśmy się do budynku szkoły, gdzie czekał na wszystkich wspaniały poczęstunek przygotowany również przez naszych uczniów z branży gastronomicznej pod okiem pani Anny Glińskiej-Grochal oraz pani Elżbiety Mączki. Dziękujemy wszystkich za pracę w przygotowanie tej uroczystości oraz życzenia !

Zdjęcia z uroczystości dostępne na naszym oficjalnym profilu Facebook

Wspólni bohaterowie 2018/2019

Uczestnicy CKZiU będący uczestnikami 6-2Hufca Pracy w Niepołomicach ( Małopolska WK OHP) w partnerstwie z Zakarpackim Regionalnym Pałacem Sztuki Dzieci i Młodzieży „Padiyun” z Użhorodu zrealizowali dwustronny projekt w formacie spotkania młodzieżowego dofinansowany przez Polsko Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży ze środków Ministra Edukacji Narodowej.


Młodzież miała okazję spotkać się aż dwukrotnie. Po raz pierwszy w Użhorodzie na Ukrainie, gdzie uczestnicy poznawali siebie nawzajem, tradycje i kulturę partnera, a przede wszystkim szukali informacji o wspólnym bohaterze Piotrze Konaszewiczu-Sahajdacznym. Wszystko po to, aby jak najlepiej przygotować się do kolejnego spotkania, tym razem w Polsce, gdzie młodzież zaplanowała uroczystą prezentację utworzonej przez siebie grupy rekonstrukcyjnej na ogólnopolskich XIII otwartych spotkaniach wargamingowych „Pola Chwały”.

Od 24 września trwały ostatnie przygotowania do tego wydarzenia. Uczestnicy ćwiczyli przemarsz w szyku, a także wspólnie wymyślony taniec, którego pokaz znalazł się w scenariuszu imprezy. Ponadto czas zapełniły wyjazdy edukacyjne do Krakowa i Kopalni Soli w Bochni, gdzie zrealizowano grę miejską. Wieczory upływały na wspólnych zajęciach: kulinarnych, integracyjnych, układaniu krzyżówek tematycznych i wielu innych.
Wygenerowano w sekund: 0.03
9,255,205 unikalne wizyty