Bierzemy udział w

Podziękowania

Profil na Facebook.com

Kanał YouTube

Ewaluacja zewnętrzna

Oferta ODiDZ

Certyfikat ECDL

Nasza szkoła posiada
certyfikat ECDL
uprawniający do przeprowadzania egzaminów na
Europejski Certyfikat
Umiejętności Komputerowych

czytaj więcej

Egzaminy praktyczne

Miło nam poinformować, że nowo powstała pracownia kształcenia zawodowegow branży mechanicznej mieszcząca sie przy ul. Kolejowej 28 otrzymała z dniem 8 lutego 2016 r. upoważnienie do przeprowadzania części praktycznej egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji M.18 Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych. Jest to potwierdzenie wysokich standardów wyposażenia pracowni w najnowocześniejszy sprzęt niezbędny do kształcenia w branży mechanicznej. Pragniemy również przypomnieć, że Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego posiada upoważnienia do organizacji egzaminów z poszczególnych kwalifikacji wchodzącyh w skład zawodów fryzjer, sprzedawca, kucharz.

Centrum Kompetencji Zawodowych w Powiecie WielickimCentrum Kompetencji Zawodowych w Powiecie Wielickim


Powiat Wielicki realizuje projekt Centrum Kompetencji Zawodowych w Powiecie Wielickim dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Jest on skierowany do uczniów szkół zawodowych, w szczególności Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach i Technikum w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach. Wsparcie w zakresie podnoszenia kwalifikacji zawodowych uzyskają także nauczyciele i nauczycielki przedmiotów zawodowych w wyżej wskazanych szkołach.
Celem głównym projektu jest zwiększenie szans na rynku pracy uczniów i uczennic szkół zawodowych z terenu Województwa Małopolskiego (w tym Powiatu Wielickiego) poprzez organizację staży dla 129 kobiet i 116 mężczyzn, podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli, dostosowanie wyposażenia szkół i placówek do standardów rynkowych oraz przygotowanie kursów i szkoleń dla 1060 beneficjentów w ramach Centrum Kompetencji Zawodowej, spośród których 400 uczniów i uczennic uzyska kwalifikacje w ramach pozaszkolnych form kształcenia w okresie do 28 lutego 2020 roku. Cele zostaną zrealizowane poprzez wsparcie uczniów i uczennic (kursy i szkolenia, staże, doradztwo zawodowe, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze) oraz doposażenie szkół i podnoszenie kwalifikacji kadr.

W wyniku projektu:
- 408 uczniów i uczennic będzie uczestniczyć w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych,
- 400 uczniów i uczennic uzyska kwalifikacje w ramach pozaszkolnych form kształcenia,
- 12 nauczycieli/lek nauczycieli kształcenia zawodowego oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu, uzyska kwalifikacje lub kompetencje w wyniku projektu,
- doposażone zostaną 3 zespoły szkół zawodowych,
- 245 uczniów i uczennic będzie uczestniczyć w płatnych miesięcznych stażach,
- łącznie co najmniej 1060 osób zostanie objętych ofertą projektu.


Projekt Centrum Kompetencji Zawodowych w Powiecie Wielickim o numerze RPMP.10.02.01-12-0241/16 realizowany jest w ramach 10 Osi Priorytetowej Wiedza i kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego, Poddziałanie 10.2.1 Kształcenie zawodowe uczniów - ZIT dla typu projektu A. tworzenie oraz rozwój Centrów Kompetencji Zawodowych oraz typu projektu B. rozwijanie oferty szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, kształcących uczniów ze specjalnymi potrzebami – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Łączna wartość projektu wynosi 3 315 834,91 zł w tym dofinansowanie 2 983 459,91 zł (89,98% kosztów kwalifikowanych projektu).

Dzień Otwarty 2019

Dzień Otwarty naszej szkoły to najlepsza okazja do obejrzenia naszej szkoły od „kuchni” dosłownie i w przenośni.

W tym roku mieliśmy okazję gościć gimnazjalistów oraz ósmoklasistów z okolicznych szkół. Przy ul. 3 Maja uczniowie zwiedzili pracownie fryzjerską, w której nasi styliści mogli zaprezentować swój kunszt. Z pracowni gastronomicznych unosił się po całej szkole wspaniały zapach świeżych wyrobów cukierniczych naszych cukierników, a kucharze prezentowali umiejętności zdobyte na kursie carvingu. Wśród wszystkich przygotowanych przekąsek stała fontanna czekolady, która przeżywała prawdziwe oblężenie. Finałem zwiedzania naszego pierwszego budynku był quiz zawodowy dla naszych gości.

Na ul. Kolejowej samochody zabytkowe, wózek widłowy, L-ka, ciągnik siodłowy naszego patrona mechaników MAN Trucks oraz symulator jazdy na dużym ekranie czekały na zwiedzających. Na piętrze dla naszych gości specjalne lekcje, w których mogli wcielić się w role sprzedawcy i magazyniera oraz wystawić odpowiedni dowód sprzedaży. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólnie spędzony czas.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz na profilu facebook

Zapraszamy na Dzień Otwarty 2019

Turniej na najlepszego ucznia w zawodzie kucharz 2019

W dniu 07.03.2019 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach odbył się Turniej na najlepszego ucznia w zawodzie kucharz. Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice oraz Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników.

Uczniowie przygotowywali dania z wieprzowiny. Rywalizowało 5 uczniów klasy 3 a w zawodzie kucharz. Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej, w której uczniowie zmagali się z pytaniami testowymi oraz części praktycznej trwającej 3 h podczas, których przygotowywali wyśmienite dania. Uczniów oceniano m.in. za koncepcję, technologię, stopień trudności wykonania potrawy, organizację pracy i BHP, technikę wykonania, ekonomiczne wykorzystanie produktów oraz wybór potraw. Uczestników oceniało trzech profesjonalnych kucharzy: Tobiasz Dziura, szef kuchni w Restauracji Cargo – Grupa Scandale, Michał Janas z Hotelu Galaxy (ul. Gęsia w Krakowie) oraz Łukasz Grabowski z Sali bankietowej Allegra w Gierczycach.

Turniej wygrała Patrycja Włodarczyk, która przygotowała polędwicę z sosem wiśniowym z dodatkiem wiśniówki, chips gryczany i ziemniaki w migdałach. Drugie miejsce zajął Jakub Płuchowski, który przygotował polędwicę sous vide, zapiekaną z pistacjami, puree z dyni, sos na bazie czerwonego wina z rozmarynem, jabłko w cydrze oraz jadalną watę, dodatkowo Kuba otrzymał nagrodę publiczności. Trzecie miejsce zajął Marcin Szewczyk wykonał on roladę ze schabu z kaszą gryczaną, z grillowanymi i karmelizowanymi warzywami oraz musem chrzanowym. W konkursie udział wzięła jeszcze Izabela Wróbel oraz Gabriela Szaruga.

Wszystkim serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia z konkursu w naszej galerii oraz na profilu Facebook

Targi Edukacyjne w Węgrzcach Wielkich 20195 marca na Giełdzie Ofert Edukacyjnych w Węgrzcach Wielkich przedstawiliśmy ofertę edukacyjną naszej szkoły dla przyszłych kandydatów na rok szkolny 2019/2020. Uczniowie pod opieką Katarzyny Migdał-Ślęczek i Rafała Uchacz zaprezentowali swoje umiejętności w poszczególnych zawodach. Oprócz pokazu fryzjerskiego zaprezentowanego przez Olę i Gosię, kandydaci mogli spróbować wyrobów kucharzy i cukierników oraz zasiąść za stery symulatora jazdy przygotowanego przez naszych mechaników.


Więcej zdjęc w naszej galerii i naszym profilu na Facebook'u.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019 – „Działajmy razem”

28 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu 2019 pod tegorocznym hasłem: „Działajmy razem”. Konkurs pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice przeprowadzony został dla wszystkich chętnych uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku, a od 2005 roku również w naszym kraju. Jego głównym organizatorem jest Polskie Centrum Programu Safer Internet.
W Polsce jesteśmy jedną z 3971 szkół, które biorą udział w tegorocznej edycji DBI 2019. Dla porównania w ubiegłym roku zgłoszonych inicjatyw było 3606, co obazuje coroczny wzrost zainteresowania tematyką bezpiecznego korzystania z globalnej sieci.

Dzień Bezpiecznego Internetu to nie wyścig, ale wspólny cel którym jest ciągłe uświadamianie jakim wspaniałym wynalazkiem jest Internet. Służy jako narzędzie rozrywki, samorozwoju i komunikacji między człowiekiem niezależnie od odległości, ale może być również niebezpieczny doprowadzając do tragedii rodzinnych oraz przestępstw.
W tym roku przed przystąpieniem do rozwiązania testu w formie elektronicznej dotyczącego zagadnień bezpieczeństwa w sieci uczniowie wzięli udział w multimedialnej prelekcji dotyczącej zachowań użytkowników, sposobów obrony przed zagrożeniami oraz terminów używanych w sieci. Najdłuższa wspólna wymiana zdań toczyła się wokół „hejtu” w sieci, jako sposobu wyrażania swojej opinii w sposób zazwyczaj bardzo agresywny i wulgarny.

Tegoroczny test w formie elektronicznej składał się z 51 pytań. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością terminologii, ale również znajomością zapobiegania i radzenia sobie z zagrożeniami czyhającymi w globalnej sieci. Zwycięzcą konkursu został Kacper Wnęk z klasy Ib , rozwiązując test z wynikiem 82% . Na kolejnych miejscach uplasowali się: 2 miejsce – Szymon Sołek, 3 miejsce – Krzysztof Lewik, 4 miejsce – Julia Korbut oraz 5 miejsce – Kacper Gluza.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy oraz zapraszamy do udziału w kolejnym DBI 2020 również w lutym.

Organizator konkursu i inicjatywy DBI 2019 w CKZiU: Jarosław Rusek (nauczyciel geografii i informatyki), Krzysztof Kruk (nauczyciel etyki i wychowania fizycznego)
Wygenerowano w sekund: 0.11
8,931,218 unikalne wizyty